PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świąteczne uśpienie stabilizuje kurs złotego

  • Autor: ISB
  • 27 gru 2011 12:04

Wtorkowa sesja na rynku walutowym będzie charakteryzować się na typową w okresie świąteczno-noworocznym mniejszą płynnością oraz zmiennością. W tej sytuacji złoty będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych.

REKLAMA

"Wtorkowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego - kurs USD/PLN testował poziom 3,3870 zł, a EUR/PLN 4,4280 zł. W poprzednim tygodniu polska waluta mocno zyskała na wartości, co skutkowało zmianą układu sił na wykresach. Wsparciem okazały się nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych, odkup bonów przez Ministerstwo Finansów, optymistyczne dane o produkcji i sprzedaży w Polsce oraz strach przed interwencją Narodowego Banku Polskiego (NBP)" - powiedział analityk X-Trade Brokers, Marcin Kiepas.

W jego ocenie wykres dzienny EUR/PLN, który 19 grudnia wybił się dołem z dwumiesięcznego kanału wzrostowego, w kolejnych dniach spadł poniżej dołka z początku grudnia oraz przebił półroczną linię hossy. To sprawia, że możemy mówić o zmianie trendu na tej parze. Przynajmniej w wymiarze średnioterminowym.

"Dziś złoty będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych, a także wyników aukcji odkupu bonów za 1-2 mld zł (będzie to prowadzić do zmniejszenia zadłużenia)" - podsumował Kiepas.

W poniedziałek ok. godz.10:15 za jedno euro płacono 4,4187 zł, a za dolara 3,3806 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3072

W piątek po godz. 10-ej za jedno euro płacono 4,4407 zł a za dolara 3,3976 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3071.

W czwartek ok. godz.16:45 za jedno euro płacono 4,4408 zł, a za dolara 3,4075 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3034.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA