PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 za nami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 maj 2012 23:23

O tym, jak tworzyć klimat dla innowacyjności, a także o energetyce atomowej, kryzysie liberalizmu i nowych mediach rozmawiali uczestnicy ostatniego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej z udziałem sześciu tys. gości i głosem niemal 900 prelegentów już za nami.

REKLAMA

Trzeci dzień IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) rozpoczęła debata o kryzysie liberalizmu, podczas której spotkali się reprezentanci różnych frakcji politycznych. Do debaty przystąpili m.in.: Michał Kamiński, Poseł do Parlamentu Europejskiego; Krzysztof Kwiatkowski, Poseł na Sejm RP; Józef Oleksy, Prezes Rady Ministrów RP w latach 1995-1996 oraz Janusz Palikot, Poseł na Sejm RP.

- Żeby wyjść z kryzysu potrzeba nam fali uprzemysłowienia i to nie jest żaden socjalizm. W Polsce musimy podjąć działania nakierowane na tworzenia miejsc pracy - powiedział Janusz Palikot, Poseł na Sejm RP.

- Nie ma odwrotu od funkcji społecznych gospodarki i państwa. Dysproporcje rozwojowe na świecie pogłębiają się i na to wcześniej czy później ludzkość będzie musiała znaleźć odpowiedź. Nastąpiło coś więcej niż tylko rozchwianie regulacji. Załamało się zaufanie do pieniądza. Sprawcą jest neoliberalny kapitalizm. Przyczyną kryzysu była chciwość - mówił Józef Oleksy, Prezes Rady Ministrów RP w latach 1995-1996

W środę, w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego debatowano także nad problemem nowych regulacji fiskalnych w UE (Pakt Fiskalny) i wpływem wzrostu dyscypliny finansowej w państwach członkowskich Unii na stabilność oraz perspektywy wzrostu gospodarczego. Różnie uzasadniany sceptycyzm co do pomysłu harmonizacji stawek podatkowych na poziomie UE artykułowali uczestnicy panelu dyskusyjnego "Budżet i polityka fiskalna UE".

- Na Węgrzech nie jesteśmy zwolennikami tego pomysłu - mówił Zoltán Cséfalvay, Wiceminister Gospodarki Węgier. - Chcemy być konkurencyjni, m.in. w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych. Własny system podatkowy to instrument polityki gospodarczej.

- Jest natomiast obszar unifikacji związany z podstawami systemu podatkowego dla biznesu, z określeniem na przykład tego, co może być, a co nie może ulgą podatkową. Kluczową kwestią jest jednak to, co każdy z krajów unijnych oferuje za pobrane podatki. Wystarczy porównać stan infrastruktury komunikacyjnej Niemiec i Polski, a następnie odnieść to do atrakcyjności dla inwestorów - zauważył Dariusz Rosati, Poseł na Sejm RP, Minister Spraw Zagranicznych w latach 1996-1997.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA