PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tusk: Państwo może pomóc firmom budowlanym pod warunkiem ich restrukturyzacji

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2012 16:41

Państwo jest gotowe zaangażować się w pomoc dla niektórych firm budowlanych pod warunkiem ich poważnej restrukturyzacji oraz współodpowiedzialności banków - poinformował na środowej konferencji premier Donald Tusk.

REKLAMA

"Niezwykle wnikliwie analizuje i studiuje wszystkie pomysły, jakie pojawiają się w kontekście problemów niektórych spółek budowlanych, szczególnie tych związanych z dużymi zamówieniami publicznymi. Jesteśmy gotowi zaangażować pomoc państwa pod warunkiem, że będzie to zbiorowa współodpowiedzialność, także banków, które w pierwszym rzędzie powinny być zainteresowane kontynuowaniem prac przez te firmy" - powiedział premier.

"Na pewno nie będzie takiego łatwego procesu, którego finałem będzie transfer publicznych środków do banków i firm budowlanych. Tu restrukturyzacja jest warunkiem sine qua non, żeby rozmawiać o ewentualnej pomocy. Uważam, że za restrukturyzację powinny się czuć odpowiedzialne firmy i banki, które je finansowały. Jeżeli pojawi się wyraźny znak gotowości do poważnej restrukturyzacji, nie wykluczone, że państwo włączy się na jakimś etapie ze swoją pomocą" - dodał.

Kilka dni temu Polimex-Mostostal złożył do ARP wniosek z propozycją sprzedaży agencji dwóch spółek z grupy. Złożenie wniosku do ARP o pomoc zapowiedziało też PBG.

W połowie czerwca sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu PBG, jednej z największych polskich firm budowlanych. Ostatnio inna z dużych firm budowlanych - Polimex-Mostostal poinformowała, że rozmawia z wierzycielami ws. czasowego wstrzymania się z egzekucją spłaty zobowiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA