PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tusk: Państwo może pomóc firmom budowlanym pod warunkiem ich restrukturyzacji

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2012 16:41

Państwo jest gotowe zaangażować się w pomoc dla niektórych firm budowlanych pod warunkiem ich poważnej restrukturyzacji oraz współodpowiedzialności banków - poinformował na środowej konferencji premier Donald Tusk.

REKLAMA

"Niezwykle wnikliwie analizuje i studiuje wszystkie pomysły, jakie pojawiają się w kontekście problemów niektórych spółek budowlanych, szczególnie tych związanych z dużymi zamówieniami publicznymi. Jesteśmy gotowi zaangażować pomoc państwa pod warunkiem, że będzie to zbiorowa współodpowiedzialność, także banków, które w pierwszym rzędzie powinny być zainteresowane kontynuowaniem prac przez te firmy" - powiedział premier.

"Na pewno nie będzie takiego łatwego procesu, którego finałem będzie transfer publicznych środków do banków i firm budowlanych. Tu restrukturyzacja jest warunkiem sine qua non, żeby rozmawiać o ewentualnej pomocy. Uważam, że za restrukturyzację powinny się czuć odpowiedzialne firmy i banki, które je finansowały. Jeżeli pojawi się wyraźny znak gotowości do poważnej restrukturyzacji, nie wykluczone, że państwo włączy się na jakimś etapie ze swoją pomocą" - dodał.

Kilka dni temu Polimex-Mostostal złożył do ARP wniosek z propozycją sprzedaży agencji dwóch spółek z grupy. Złożenie wniosku do ARP o pomoc zapowiedziało też PBG.

W połowie czerwca sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu PBG, jednej z największych polskich firm budowlanych. Ostatnio inna z dużych firm budowlanych - Polimex-Mostostal poinformowała, że rozmawia z wierzycielami ws. czasowego wstrzymania się z egzekucją spłaty zobowiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA