PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waldemar Pawlak liczy na wzrost PKB o ponad 4 proc.

  • Autor: PAP
  • 23 maj 2011 14:14

Wicepremier Waldemar Pawlak ocenił w poniedziałek w Katowicach, że tegoroczny wzrost polskiego PKB będzie "powyżej oczekiwań" i przekroczy 4 proc.

REKLAMA

Waldemar Pawlak odniósł się w ten sposób do opublikowanego w ubiegłym tygodniu raportu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), zgodnie z którym polski PKB ma wzrosnąć w tym roku - według prognoz - o 3,8 proc. rok do roku, czyli tyle samo co w 2010 r., i 3,5 proc. w 2012 r.

"Mam nadzieję, że jeżeli chodzi o PKB będziemy znacznie powyżej oczekiwań. Dzisiaj koniunktura w gospodarce na razie jest dobra. Jeżeli nie będzie zawirowań, takich jak np. dramatyczna sytuacja z Grecją - a niestety tego typu niebezpieczeństwa są - być może nie będziemy w tym roku specjalnie odczuwali tych problemów, które są na świecie czy w Europie" - powiedział dziennikarzom wicepremier.

Pawlak podkreślił, że w odróżnieniu od gospodarek Irlandii czy Hiszpanii, polska gospodarka nie jest monokulturą. "Jest bardzo różnorodna i przez to dużo bardziej odporna na te turbulencje" - ocenił.

Jego zdaniem, fakt, że duża część polskich miejsc pracy ulokowana jest w przemyśle i wytwórczości, mają one trwały charakter.

"W tym kontekście myślę, że jeżeli chodzi o prognozy wzrostu PKB, to warto zachować optymizm. Mam nadzieję, że będzie powyżej 4 proc." - powiedział wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA