PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wieża Eiffla zamknięta dla turystów

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2013 09:13

Wieża Eifffla, najbardziej charakterystyczny zabytek Paryża, została we wtorek zamknięta dla turystów z powodu strajku obsługi, która domaga się podwyżek płac i poprawy warunków pracy.Wskazuje też na zły stan techniczny wieży.

REKLAMA

Tysiące turystów czekających na wjazd na szczyt liczącej 324 metrów wieży aby podziwiać stamtąd panoramę Paryża odprawiono z kwitkiem.

300 pracowników obsługi przerwało pracę wyrażając, poza żądaniami płacowymi, niezadowolenie z wieloletnich zaniedbań przy konserwacji wieży i jej obecnego stanu. Zdaniem pracowników, stan zabytku, a zwłaszcza wind, zagraża bezpieczeństwu zwiedzających.

Dziennie wieżę Eiffla odwiedza prawie 30 tys. osób a rocznie ok. 7 mln. Związkowcy reprezentujący pracowników oświadczyli, że obecny stan wieży nie pozwala na przyjmowanie tak dużej liczby turystów.

Remont jednej z wind rozpoczął się w 2008 r. i trwa nadal, mimo, że miał się zakończyć po 18 miesiącach. "Budowa wieży trwała dwa lata o teraz trzeba ponad pięciu aby wyremontować jedną windę" - powiedział jeden z pracowników, który zastrzegł sobie anonimowość.

Wieża Eiffla, zbudowana na Wystawę Światową w roku 1889 r., miała stać przez 20 lat, ale zdecydowano ją pozostawić i wkrótce zyskała ona status symbolu Paryża.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA