PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Współpraca łódzkich uczelni z biznesem przynosi efekty

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2015 22:44

Współpraca łódzkich uczelni z biznesem przynosi efekty Jarosław Płuciennik, prorektor, Uniwersytet Łódzki

Inwestorzy coraz częściej potrzebują pracowników o konkretnych specjalizacjach. Udaje się to dzięki współpracy uczelni z biznesem. Taką strategię przyjęły m.in. szkoły w Łodzi.

REKLAMA

– Miasta, które mają ambicję, by odgrywać ważną rolę w segmencie BSS, coraz częściej „szyją na miarę” ofertę edukacyjną. Udaje się to dzięki współpracy uczelni z biznesem – mówi Michał Dąbrowski, członek zarządu PAIiIZ.

Taką drogę obrało m.in. Biuro Obsługi Inwestora w Łodzi. – Bliska współpraca łódzkich uczelni z biznesem zaowocowała np. utworzeniem na Uniwersytecie Łódzkim kierunku „lingwistyka dla biznesu”, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – komentuje Grzegorz Gawlik, główny specjalista w Biurze Rzecznika Prasowego miasta Łódź.

Uczelnie realizują także program „Młodzi w Łodzi – Językowzięci”, którego zadaniem jest kształcenie młodych osób w zakresie języków rzadkich, zwłaszcza skandynawskich, poszukiwanych przez pracodawców branży BPO.

Profesor Jarosław Płuciennik, prorektor ds. programów i jakości kształcenia, wskazuje na zmiany, jakie dokonały się w myśleniu o biznesie. – Kilka lat temu absolwentom brakowało ważnych z punktu widzenia sektora kompetencji. Teraz sytuacja jest już diametralnie inna. Uniwersytet Łódzki stara się dostosowywać do potrzeb, zwłaszcza w zakresie tzw. kompetencji miękkich: umiejętności komunikacyjnych, dotyczących samoświadomości, potrzeby nieustannego rozwoju czy pracy w zespole – komentuje.

Obrany kierunek przynosi już efekty. Jeszcze nie tak dawno Łódź przegrywała rywalizację o inwestorów z Krakowem, Gdańskiem czy Wrocławiem. Dziś budzi duże zainteresowanie wśród globalnych graczy i jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków outsourcingowych w Polsce.

Między innymi o rynku pracy w regionie będą rozmawiać uczestnicy Property Forum Łódź

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA