PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Współpraca łódzkich uczelni z biznesem przynosi efekty

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2015 22:44

Współpraca łódzkich uczelni z biznesem przynosi efekty Jarosław Płuciennik, prorektor, Uniwersytet Łódzki

Inwestorzy coraz częściej potrzebują pracowników o konkretnych specjalizacjach. Udaje się to dzięki współpracy uczelni z biznesem. Taką strategię przyjęły m.in. szkoły w Łodzi.

REKLAMA

– Miasta, które mają ambicję, by odgrywać ważną rolę w segmencie BSS, coraz częściej „szyją na miarę” ofertę edukacyjną. Udaje się to dzięki współpracy uczelni z biznesem – mówi Michał Dąbrowski, członek zarządu PAIiIZ.

Taką drogę obrało m.in. Biuro Obsługi Inwestora w Łodzi. – Bliska współpraca łódzkich uczelni z biznesem zaowocowała np. utworzeniem na Uniwersytecie Łódzkim kierunku „lingwistyka dla biznesu”, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – komentuje Grzegorz Gawlik, główny specjalista w Biurze Rzecznika Prasowego miasta Łódź.

Uczelnie realizują także program „Młodzi w Łodzi – Językowzięci”, którego zadaniem jest kształcenie młodych osób w zakresie języków rzadkich, zwłaszcza skandynawskich, poszukiwanych przez pracodawców branży BPO.

Profesor Jarosław Płuciennik, prorektor ds. programów i jakości kształcenia, wskazuje na zmiany, jakie dokonały się w myśleniu o biznesie. – Kilka lat temu absolwentom brakowało ważnych z punktu widzenia sektora kompetencji. Teraz sytuacja jest już diametralnie inna. Uniwersytet Łódzki stara się dostosowywać do potrzeb, zwłaszcza w zakresie tzw. kompetencji miękkich: umiejętności komunikacyjnych, dotyczących samoświadomości, potrzeby nieustannego rozwoju czy pracy w zespole – komentuje.

Obrany kierunek przynosi już efekty. Jeszcze nie tak dawno Łódź przegrywała rywalizację o inwestorów z Krakowem, Gdańskiem czy Wrocławiem. Dziś budzi duże zainteresowanie wśród globalnych graczy i jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków outsourcingowych w Polsce.

Między innymi o rynku pracy w regionie będą rozmawiać uczestnicy Property Forum Łódź


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA