PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zalana stacja II linii metra, zamknięta Wisłostrada i most Świętokrzyski

  • Autor: PAP
  • 14 sie 2012 09:12

Od wtorku rano trwają prace nad oceną zniszczeń po wdarciu się wody na teren budowy II linii warszawskiego metra. W nocy z poniedziałku na wtorek podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji budowniczy natralifili na ciek wodny. Ruch na Wisłostradzie i moście Świętokrzyskim został wstrzymany do odwołania.

REKLAMA

Jak powiedział PAP rzecznik konsorcjum budującego metro Mateusz Witczyński, obecnie trwają pracę nad oceną zniszczeń i wpływu zalania na najbliższą infrastrukturę.

"Za wcześniej na ocenę zniszczeń i stwierdzenie, ile potrwają utrudnienia. Nasi technicy badają skutki zalania i pracują nad rozwiązaniem" - dodał Witczyński.

Jak zaznaczył Witczyński, podczas zalania nikomu nic się nie stało. "Procedury bezpieczeństwa zadziałały bez zarzutu. Kierownik budowy poinformował wszystkie służby - na miejscu od razu pojawiała się m.in. straż pożarna i policja".

Ze względów bezpieczeństwa konieczne było wstrzymanie ruchu w tunelu Wisłostrady oraz na moście Świętokrzyskim. Rzecznik ZTM Igor Krajnow powiedział PAP, że utrudnienia zarządzone są do odwołania.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 185 zostały skierowane na trasę objazdową, przebiegającą ulicą Dobrą. Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Przystanki Pomnik Syreny, Sokola oraz Wybrzeże Szczecińskie zostały zawieszone.

Autobusy linii 102, 162, N13, N14, N63 oraz N64, kursują objazdem przez Most Poniatowskiego.

Powiśle utknęło w korku, ruchem kieruje policja.

Stacja Powiśle składa się z czterech kondygnacji i obok stacji Nowy Świat należy do najgłębszych konstrukcji II linii warszawskiego metra. Jest to wymóg techniczny związany z przebiegiem linii metra po Wisłą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA