PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zimowa olimpiada 2022 promocyjną szansą Krakowa

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 13 gru 2013 13:27

Zimowa olimpiada 2022 promocyjną szansą Krakowa

Kraków rozpoczął starania o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. O szansach i korzyściach, jakie wiążą się z organizacją tak prestiżowej imprezy mówi Filip Szatanik z Wydziału Promocji Miasta Krakowa.

REKLAMA

Kraków chce zorganizować igrzyska. To poszukiwanie nowej drogi, czy próba zmiany oblicza miasta?

Filip Szatanik zastępca dyrektora Wydziału Informacji,Turystyki i Promocji Urzędu MIasta Krakowa: Historia, kultura i sztuka to słowa, z którymi od zawsze kojarzony jest Kraków, i to z pewnością się nie zmieni. Nie oznacza to jednak, że nic poza tym w Krakowie się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Nasze miasto rozwija się w bardzo wielu kierunkach - jednym z nich jest sport.

Działania związane ze staraniami miasta o organizację zimowych igrzysk w 2022 zmierzają m.in. do wzmocnienia wizerunku Krakowa jako prężnego ośrodka sportu, który doskonale sprawdza się w organizacji imprez tego typu na najwyższym światowym poziomie.

Dowód - otrzymanie przez Kraków tytułu Europejskiego Miasta Sportu 2014, organizacja takich wydarzeń jak Tour de Pologne, czyli największej kolarskiej imprezy w naszym kraju (w Krakowie odbędą się finały kolejnych pięciu edycji tej imprezy). We wrześniu 2014 r. Kraków będzie jednym z miast gospodarzy mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn, a w 2016 r. mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Kraków jest organizatorem licznych imprez biegowych w tym Cracovia Maraton, Bieg Sylwestrowy czy Krakow Business Run.

Przypomnę także, że podczas EURO 2012 Kraków zyskał miano piątego miasta-gospodarza i przez część mediów został uznany największym wygranym minionych mistrzostw. Wybrany jako centrum treningowe aż trzech reprezentacji (angielskiej, holenderskiej oraz włoskiej) bardzo dużo zyskał promocyjnie i wizerunkowo. Świadczy to o ogromnym sportowym potencjale naszego miasta, który chcemy rozwijać i jak najlepiej wykorzystywać.

Kraków jest miastem obleganym przez turystów. Co może zyskać na organizacji igrzysk? - Z pewnością kolejnych turystów, ale specyficznych, o konkretnym profilu. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które jako główny cel swojego przyjazdu wskazują sport i udział w wydarzeniach sportowych o światowej randze. Nie wyklucza to oczywiście tego, że przy okazji te osoby skorzystają z pozostałej oferty i atrakcji, jakie oferuje nasze miasto.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA