PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Adam Szejnfeld apeluje o rządowe wsparcie dla PPP

  • Autor: Puls Biznesu
  • 16 lut 2012 10:17

Adam Szejnfeld apeluje o rządowe wsparcie dla PPP

Według ostatniego raportu Investment Support, w minionym roku wartość postępowań realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego spadła o 20 proc. do 1,5 mld zł. Adam Szejnfeld, poseł Platformy Obywatelskiej i współautor ustawy o PPP, zaangażował się w działania, które mają doprowadzić do większego wsparcia rządu dla tej formuły - czytamy w Pulsie Biznesu. W tej sprawie wystosował list do premiera.

REKLAMA

Podczas gdy w całej Europie model PPP zyskuje na popularności, m.in. dla tego, że ponieważ pozwala unikać zwiększania długu publicznego, w naszym kraju wciąż niewielki udział mają przedsięwzięcia realizowane w tej formule. Zdaniem Adam Szejnfelda konieczne jest wdrożenie w życie rządowego programu, który będzie stymulował rozwój inwestycji i usług w formule PPP - czytamy w Pulsie Biznesu.

Adam Szejnfeld wyraża opinię, iż niezbędna jest opracowanie średnio- lub długoterminowej polityki rządu dla PPP. Należałoby też rozważyć utworzenie pełnomocnika rządu ds. rozwoju PPP, który koordynowałby działania poszczególnych resortów - pisze Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA