PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Adam Szejnfeld apeluje o rządowe wsparcie dla PPP

  • Autor: Puls Biznesu
  • 16 lut 2012 10:17

Adam Szejnfeld apeluje o rządowe wsparcie dla PPP

Według ostatniego raportu Investment Support, w minionym roku wartość postępowań realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego spadła o 20 proc. do 1,5 mld zł. Adam Szejnfeld, poseł Platformy Obywatelskiej i współautor ustawy o PPP, zaangażował się w działania, które mają doprowadzić do większego wsparcia rządu dla tej formuły - czytamy w Pulsie Biznesu. W tej sprawie wystosował list do premiera.

REKLAMA

Podczas gdy w całej Europie model PPP zyskuje na popularności, m.in. dla tego, że ponieważ pozwala unikać zwiększania długu publicznego, w naszym kraju wciąż niewielki udział mają przedsięwzięcia realizowane w tej formule. Zdaniem Adam Szejnfelda konieczne jest wdrożenie w życie rządowego programu, który będzie stymulował rozwój inwestycji i usług w formule PPP - czytamy w Pulsie Biznesu.

Adam Szejnfeld wyraża opinię, iż niezbędna jest opracowanie średnio- lub długoterminowej polityki rządu dla PPP. Należałoby też rozważyć utworzenie pełnomocnika rządu ds. rozwoju PPP, który koordynowałby działania poszczególnych resortów - pisze Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA