PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Areszt dla inspektora nadzoru budowlanego podejrzanego o łapownictwo

  • Autor: PAP
  • 08 lis 2013 07:24

Jeleniogórski sąd na wniosek prokuratury okręgowej zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla powiatowego inspektora nadzoru budowlanego ze Zgorzelca (Dolnośląskie), który jest podejrzany o przyjęcie łapówki. Śledczy apelują do mieszkańców o współpracę w tej sprawie.

REKLAMA

Jak powiedział w rozmowie z PAP w czwartek zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny, inspektorowi Tomaszowi K. postawiono zarzut przyjęcia 15 tys. zł w zamian "za przymknięcie oka na samowolę budowlaną".

Sąd rozpatrywał wniosek prokuratury w czwartek do późnych godzin wieczornych. Prokurator podkreślił, że podejrzewany odmówił składania wyjaśnień zarówno w prokuraturze, jak i podczas aresztowego posiedzenia sądu.

"W trakcie przeszukania i analizy dokumentów z innych postępowań i decyzji, które wydawał inspektor Tomasz K., natknęliśmy się na materiały, które wymagają zweryfikowania, czy nie doszło do złamania prawa także w innych przypadkach. Dlatego też apelujemy do mieszkańców powiatu, by sami zgłaszali się z informacjami do organów ścigania w związku z tymi sprawami" - dodał Zarówny.

Prokurator powołał się przy tym na art. 229 paragraf 6 kk, który przewiduje, że nie podlega karze sprawca wręczenia korzyści, jeżeli zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Za zarzucony czyn podejrzanemu inspektorowi Tomaszowi K. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA