PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo odrzuca oskarżenia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2017 08:18

Echo odrzuca oskarżenia Hanna Gronkiewicz-Waltz

Echo Investments stanowczo odrzuca podejrzenia o udzielenie korzyści majątkowej prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz. Podobne oświadczenie wydała aktualna włodarz stolicy.

REKLAMA

Przypomnijmy, prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy miała przyjąć 2,5 mln złotych za zaniechanie realizacji czynności służbowej. Chodzi o uchwalenie planu zagospodarowania terenu w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona w Warszawie.

- W związku z pytaniami dotyczącymi wszczęcia przez prokuraturę postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy tworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu ogródków działkowych na Saskiej Kępie, oświadczamy, że spółka nie ma żadnego związku z opisywanymi podejrzeniami. Jesteśmy gotowi do pełnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości, jeśli taka współpraca okaże się konieczna. Do tej pory spółka nie była proszona o żadne wyjaśnienia. Zapewniamy, że w naszym interesie jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy, ponieważ cenimy sobie transparentność i uczciwość - pisze w specjalnym oświadczeniu Echo Investment.

 - Nie przyjęłam korzyści majątkowej wskazywanej w ww. zawiadomieniu ani jakiejkolwiek innej. Gotowa jestem do podjęcia koniecznej współpracy z prokuraturą - napisała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Śledztwo zostało wszczęte na wniosek byłego lidera stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jana Śpiewaka. Hanna Gronkiewicz-Waltz miałaby przyjąć 2,5 mln złotych w zamian za odstąpienie od podjęcia działań mających na celu uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA