PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo odrzuca oskarżenia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2017 08:18

Echo odrzuca oskarżenia Hanna Gronkiewicz-Waltz

Echo Investments stanowczo odrzuca podejrzenia o udzielenie korzyści majątkowej prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz. Podobne oświadczenie wydała aktualna włodarz stolicy.

REKLAMA

Przypomnijmy, prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy miała przyjąć 2,5 mln złotych za zaniechanie realizacji czynności służbowej. Chodzi o uchwalenie planu zagospodarowania terenu w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych i al. Waszyngtona w Warszawie.

- W związku z pytaniami dotyczącymi wszczęcia przez prokuraturę postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy tworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu ogródków działkowych na Saskiej Kępie, oświadczamy, że spółka nie ma żadnego związku z opisywanymi podejrzeniami. Jesteśmy gotowi do pełnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości, jeśli taka współpraca okaże się konieczna. Do tej pory spółka nie była proszona o żadne wyjaśnienia. Zapewniamy, że w naszym interesie jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy, ponieważ cenimy sobie transparentność i uczciwość - pisze w specjalnym oświadczeniu Echo Investment.

 - Nie przyjęłam korzyści majątkowej wskazywanej w ww. zawiadomieniu ani jakiejkolwiek innej. Gotowa jestem do podjęcia koniecznej współpracy z prokuraturą - napisała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Śledztwo zostało wszczęte na wniosek byłego lidera stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jana Śpiewaka. Hanna Gronkiewicz-Waltz miałaby przyjąć 2,5 mln złotych w zamian za odstąpienie od podjęcia działań mających na celu uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA