PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Erbud idzie do sądu w sprawie budowy lotniska w Modlinie

  • wnp.pl
  • 23 mar 2015 07:47

Erbud złożył pozew o zapłatę odszkodowania przeciw Cemex Polska oraz Lafarge Kruszywa i Beton. Jak poinformowała portal wnp.pl spółka, sprawa dotyczy budowy pasa startowego lotniska w Modlinie, na potrzeby której Cemex i Lafarge dostarczały kruszywa.

REKLAMA

Erbud podał, że wniósł pozew o zapłatę odszkodowania z tytułu nienależytego wykonania umowy na łączną kwotę 18,68 mln zł, z czego roszczenie względem Cemex Polska wynosi 8,09 mln, a wobec Lafarge Kruszywa i Beton jest to 10,58 mln zł.

Lafarge przekazał wnp.pl, że dotychczas nie otrzymał pozwu, dlatego nie może odnieść się do jego treści. Również Cemex nie otrzymał jeszcze pozwu, ale w oświadczeniu przesłanym wnp.pl, spółka wskazała, że z Erbudem nie łączyła jej żadna bezpośrednia umowa.

Cemex Polska wskazał natomiast, że w 2011 r. dostarczał na zamówienie czeskiej spółki DSH - Dopravni stavby, będącej podwykonawcą Erbudu, kruszywo na budowę pasa startowego w Modlinie.

Zdaniem Cemeksu, dostarczone kruszywo było w pełni zgodne z warunkami jakościowymi, ustalonymi w umowie sprzedaży kruszywa pomiędzy Cemex Polska a DSH.

- Cemex Polska oraz DSH są w trakcie sporu sądowego przed Sądem Okręgowym w Warszawie, na skutek pozwu wniesionego przez DSH przeciwko Cemex Polska o odszkodowanie w związku z dostawami kruszywa na projekt portu lotniczego w Modlinie - napisano w oświadczeniu.

- Cemex Polska ocenia roszczenia DSH zawarte w tym pozwie jako całkowicie bezzasadne. Nasza ocenia wynika z faktu, iż spółka Cemex Polska wyraźnie i szczegółowo poinformowała DSH przed rozpoczęciem dostaw kruszywa o właściwościach oferowanego przez nas kruszywa - dodano.

Zdaniem Cemeksu, DSH decydując o doborze kruszywa na projekt w Modlinie nie uwzględniło wyraźnej rekomendacji Cemex Polska co do zastosowania kruszywa łamanego (granitu) na warstwę górną tzw. jezdną pasa startowego lotniska w Modlinie.

Przeczytaj więcej 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA