PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konflikt Fabryki Biznesu z Mirbudem wchodzi w kolejną fazę. Sąd odrzucił wniosek o upadłość

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 sty 2018 08:33

Konflikt Fabryki Biznesu z Mirbudem wchodzi w kolejną fazę. Sąd odrzucił wniosek o upadłość fot. Pixabay

Trwa spór pomiędzy Fabryką Biznesu, a firmą Mirbud. 3 stycznia Mirbud otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia o oddaleniu złożonego przez Fabrykę Biznesu wniosku o ogłoszenie upadłości firmy budowlanej.

REKLAMA


W postanowieniu z dnia 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu jako bezzasadny i złożony w złej wierze.

Dodatkowo Sąd zasądził również od Fabryki Biznesu zwrot kosztów postępowania sądowego i zastępstwa procesowego.

Przeczytaj: Mirbud kontra Fabryka Biznesu

"Postanowienie Sądu Rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi jest potwierdzeniem dotychczasowego stanowiska Zarządu Mirbud S.A., że była to reakcja ze strony Fabryki Biznesu Sp. z o.o. na złożony w dniu 31 lipca 2017 r. wniosek o ogłoszenie upadłości przez Mirbud S.A. i innych wierzycieli przeciwko Fabryce Biznesu Sp. z o.o., co tym samym stanowiło próbę uniknięcia zapłaty należnego Mirbud S.A. wynagrodzenia za odebrane w 2015 r. prace. Sam wniosek zaś został złożony przez Fabrykę Biznesu Sp. z o.o wyłącznie w złej wierze, co potwierdził Sąd w uzasadnieniu" - skomentowała w oświadczeniu firma i zapewnia, że będzie kontynuowała działania mające na celu odzyskanie należnej zapłaty za wykonane i odebrane prace budowlane, m.in. poprzez trwające w dalszym ciągu postępowanie o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu sp. z o.o. właściciela Galerii Handlowej Sukcesja.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA