PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konflikt Fabryki Biznesu z Mirbudem wchodzi w kolejną fazę. Sąd odrzucił wniosek o upadłość

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 sty 2018 08:33

Konflikt Fabryki Biznesu z Mirbudem wchodzi w kolejną fazę. Sąd odrzucił wniosek o upadłość fot. Pixabay

Trwa spór pomiędzy Fabryką Biznesu, a firmą Mirbud. 3 stycznia Mirbud otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia o oddaleniu złożonego przez Fabrykę Biznesu wniosku o ogłoszenie upadłości firmy budowlanej.

REKLAMA


W postanowieniu z dnia 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu jako bezzasadny i złożony w złej wierze.

Dodatkowo Sąd zasądził również od Fabryki Biznesu zwrot kosztów postępowania sądowego i zastępstwa procesowego.

Przeczytaj: Mirbud kontra Fabryka Biznesu

"Postanowienie Sądu Rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi jest potwierdzeniem dotychczasowego stanowiska Zarządu Mirbud S.A., że była to reakcja ze strony Fabryki Biznesu Sp. z o.o. na złożony w dniu 31 lipca 2017 r. wniosek o ogłoszenie upadłości przez Mirbud S.A. i innych wierzycieli przeciwko Fabryce Biznesu Sp. z o.o., co tym samym stanowiło próbę uniknięcia zapłaty należnego Mirbud S.A. wynagrodzenia za odebrane w 2015 r. prace. Sam wniosek zaś został złożony przez Fabrykę Biznesu Sp. z o.o wyłącznie w złej wierze, co potwierdził Sąd w uzasadnieniu" - skomentowała w oświadczeniu firma i zapewnia, że będzie kontynuowała działania mające na celu odzyskanie należnej zapłaty za wykonane i odebrane prace budowlane, m.in. poprzez trwające w dalszym ciągu postępowanie o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu sp. z o.o. właściciela Galerii Handlowej Sukcesja.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA