PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konstytucja Biznesu w Rządowym Centrum Legislacji

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2017 12:31

Konstytucja Biznesu w Rządowym Centrum Legislacji Shutterstock

"Konstytucja Biznesu", czyli pakiet ustaw zakładających gruntowną reformę prawa gospodarczego, jest po uzgodnieniach międzyresortowych i trafiła do Rządowego Centrum Legislacji - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

"Konstytucja Biznesu" jest już po uzgodnieniach międzyresortowych, teraz mają miejsce już ostatnie uzgodnienia w Rządowym Centrum Legislacji. I te uzgodnienia są bardzo pozytywne" - powiedział wicepremier.

"Konstytucja Biznesu" to pakiet ustaw regulacyjnych, zmieniających zasady prowadzenia działalności gospodarczej czy przepisy podatkowe dla firm. Najważniejszy jej element stanowi Prawo przedsiębiorców, ale także ustawa o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej czy ustawa "wdrożeniowa". Same przepisy wprowadzające będą nowelizować ponad 200 ustaw.

"W ostatni wtorek rozmawiałem na temat Konstytucji Biznesu z szefową RCL minister Jolantą Rusiniak, z ministrem Henrykiem Kowalczykiem i ministrem Mariuszem Haładyjem. Były to bardzo optymistycznej rozmowy. Właściwie większość wątpliwości międzyresortowych jest uzgodniona - w ok. 95 proc. są one wyklarowane" - powiedział Morawiecki.

"Myślę, że jesienią Konstytucją Biznesu zajmie się rząd, a następnie parlament" - dodał wicepremier.

Jak podkreślił Morawiecki, "Konstytucja Biznesu", a także "100 zmian dla firm" w dużej mierze nastawiona jest na rozwój małych i średnich firm.

W lipcu br. Senat opowiedział się za ustawą "wdrożeniową", ułatwiającą dostęp do funduszy UE. Ustawa ta jest elementem "Konstytucji Biznesu". Konstytucja i "100 zmian dla firm" mają sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości i innowacyjności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA