PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lewiatan przeciwny zakazowi handlu w niedziele

 • Autor: Propertynews.pl
 • 24 mar 2014 13:04

- Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele ze względu na skutki ekonomiczne. Spowoduje on, że centra handlowo-usługowe będą pracowały o 50 dni w roku mniej. Ograniczenie zatrudnienia dotknie nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w kinach, restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, ponieważ nie będzie się opłacało otwierać kin czy restauracji - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

REKLAMA

- W wielu sklepach usytuowanych w galeriach handlowych sprzedaż w niedziele jest wyższa niż w dni powszednie. Zmniejszy się więc zatrudnienie również w firmach produkcyjnych. Ogółem pracę może stracić ponad 50 tys. osób, na co przy bezrobociu przekraczającym 2 mln, nie można pozwolić. A ponadto, skoro kapitał wydany na budowę i wyposażenie galerii musi się zwrócić, wzrosną czynsze w tych obiektach, co przełoży się z kolei na wyższe ceny sprzedawanych towarów i usług. Stracą na tym konsumenci - dodaje. Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ja 2014-03-24 15:32:30
  Tak Tak obcy kapitał napełni kieszenie komu trzeba, żeby w polskich "koloniach" pracownik pracował jak w czasach feudalnych panów
 • Julia 2014-03-24 15:24:09
  Ale fajnie spędzać czas w niedzielę, chodząc po sklepach? A co ze spacerami po lesie, wyprawą rowerową, wypadem nad jezioro, odwiedzinami rodziny, krewnych i znajomych, czy zwykłym wychowywaniem swoich dzieci, poświęcaniem czasu dla dzieci i rodziny. Nie, bo politycy zadecydują, że mamy chodzić w niedziele po sklepach.
 • Zbigniew 2014-03-24 15:19:05
  W Europie zachodniej, gdzie handel jest w rękach krajowych - niedziele są wolne. W Polsce markety są własnością zagranicznych koncernów zajmujących miejsce w pierwszej dwudziestce najbogatszych firm. Mieszkam w małej miejscowości i widzę, jak większość wyjeżdża w niedzielę na obcych marketów. Nie byłoby handlu w niedzielę, to obce markety straciłyby gigantyczne przychody z handlu w niedzielę. I co dalej - Polacy chodziliby w tygodniu do polskich sklepów. Więc dlaczego Pan z Federacji polskich pracodawców tak dba o korzyści obcokrajowców? Podejrzewam, że nie bezinteresownie. W jakim kraju Europy rodzimy handel jest w rękach obcokrajowców? - w żadnym. We Francji są firmy francuskie, W Anglii angielskie. A co mamy w Polsce?: kupujemy u niemieckiej rodziny Szwarc (Lidl, Kaufland) u portugalczyków (rodzina Soares Dos Santos - właściciele Biedronki, czy Pan Amaral - właściciel Grupy Eurocash). Gdy u polskich przedsiębiorców zwiększy się sprzedaż w tygodniu, to zatrudnią o wiele więcej pracowników, niż markety, które zrezygnują pracowników zatrudnianych na niedzielne zakupy na podstawie umów śmieciowych. Czy wszyscy wiedzą, że w okresach przedświątecznych pracownicy w marketach muszą często mieć pampersy, bo zachodni pracodawcy nie pozwolą na toaletę, bo tracą zyski? Gdzie tu człowieczeństwo? Tu tylko obcy kapitał.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA