PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mediacje lekarstwem na problemy branży nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 15:06

Mediacje lekarstwem na problemy branży nieruchomości fot. RICS

RICS został partnerem Międzynarodowego Centrum Mediacji (MCM) założonego przez Izby Przemysłowo-Handlowe działające w Polsce: belgijską, brytyjską, francuską, hiszpańską oraz włoską.

REKLAMA

Deklarację partnerską podpisały Ewelina Stobiecka, inicjator i koordynator MCM, partner zarządzająca w Taylor Wessing w Warszawie oraz Joanna Plaisant, LLM Country Manager RICS w Polsce.

Rozwój mediacji, promocja i stosowanie praktyk w branży nieruchomości i budownictwa to wspólny cel przyświecający działaniom obu prestiżowych instytucji. Wzajemna współpraca MCM i RICS opierać się będzie na wymianie międzynarodowych doświadczeń, wsparciu merytorycznym oraz wspólnych projektach w sektorze nieruchomości i budownictwa.

- Branża nieruchomości to niewątpliwie sektor borykający się z częstymi konfliktami, których rozstrzygnięcie zajmuje sądom gospodarczym dużo czasu i które są bardzo kosztowne. Mediacje dają tutaj ogromne szanse nie tylko na znalezienie najbardziej relewantnego rozwiązania problemu, ale i na zachowanie dobrych relacji biznesowych, które zaowocować mogą kontynuacją współpracy przez strony konfliktu – komentuje Ewelina Stobiecka.

- Rozstrzyganie sporów na rynku nieruchomości wymaga umiejętności łączenia wiedzy z różnych obszarów: budownictwa, prawa cywilnego, wyceny nieruchomości, ekonomii, prawa podatkowego, zarządzania projektami. Jestem przekonana, że eksperci RICS wniosą w prace MCM niezbędne kompetencje oraz ponad 40-letnią praktykę w zakresie polubownego rozstrzygania sporów. W Polsce prowadzimy aktualnie szkolenie dla pierwszych mediatorów, którzy wniosą zdobyte w ramach RICS wiedzę i doświadczenie na polski rynek. Dzięki współpracy z MCM będziemy mogli wykorzystać tak potrzebny mediacjom efekt skali, aby jak najwięcej uczestników rynku mogło przekonać się o tym, że to szybki, efektywny kosztowo i sprzyjający utrzymaniu długotrwałych relacji biznesowych sposób rozwiązywania konfliktów, będących nieodłącznym elementem funkcjonowania rynku – dodaje Joanna Plaisant LLM, Country Manager RICS w Polsce.

- Partnerstwo z RICS jest dla nas bardzo ważne. Ambicją MCM jest współpraca z najlepszymi branżowymi organizacjami, do których niewątpliwie należy RICS. Dzięki temu, jako izby bilateralne oraz MCM, mamy jeszcze lepsze narzędzia do wspierania firm, zwłaszcza w sektorze nieruchomości, gdzie spór często ma wymiar międzynarodowy – podsumowuje Joanna Jaroch-Pszeniczna, wicedyrektor Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, przewodnicząca Rady MCM.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA