PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie będzie audytu w Warszawie

  • Autor: PAP
  • 31 sty 2017 16:57

Nie będzie audytu w Warszawie Fot. Fotolia

Nie zgłosiły się firmy, które chciałyby przeprowadzić zewnętrzny audyt procesu reprywatyzacji mienia w Warszawie, komisja przetargowa zdecydowała, że nie będzie trzeciej próby wyboru wykonawcy audytu - przekazała we wtorek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

REKLAMA

Na wtorkowej konferencji w ratuszu prezydent stolicy była pytana o zapowiadany od miesięcy audyt ws. reprywatyzacji.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że za wybranie wykonawcy audytu odpowiadała komisja przetargowa, do której ona nie należy. "Nie zgłosiły się firmy, które chciałyby podjąć się tego audytu" - stwierdziła prezydent stolicy. Jak dodała, komisja zdecydowała, że nie będzie trzeci raz podejmować próby wyboru firmy, która miałaby wykonać zewnętrzny audyt.

"Jest dokonywany audyt wewnętrzny od września zgodnie z wcześniejszym planem. Rezultaty, myślę, że poznamy w ciągu kilku miesięcy, ponieważ jest badana praktycznie sprawa po sprawie" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczny ratusz unieważnił dwa przetargi ws. wyboru zewnętrznego wykonawcy audytu. W pierwszym przetargu, w październiku ub. roku, do miasta wpłynęła jedna oferta, jednak ratusz odrzucił ją, ponieważ nie spełniła wymagań miasta. Pod koniec listopada ub. roku ratusz ogłosił drugi przetarg na wybranie wykonawcy audytu. W drugim przetargu wpłynęły dwie oferty, jednak i ten przetarg został unieważniony.

Z kolei w połowie stycznia wiceprezydent Witold Pahl powiedział PAP, że konieczność przeprowadzenia audytu ws. reprywatyzacji przez zewnętrzną firmę straciła rację bytu, ponieważ te sprawy są już kontrolowane przez organy państwa - CBA i prokuraturę.

Gronkiewicz-Waltz była pytana także na wtorkowej konferencji o komentarz do zatrzymania przez CBA w poniedziałek pięciu osób w związku z reprywatyzacją w Warszawie, w tym m.in. adwokata Roberta N. i b. wicedyrektora w stołecznym ratuszu Jakuba R.

"Jakub R. został obdarzony zaufaniem przez moich poprzedników, ja go nie zatrudniałam (...). Został zatrudniony za czasów rządów PiS-u i nie miałam powodu, żeby go usunąć z pracy, do momentu dopóki nie nabrałam podejrzeń" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Podkreśliła, że w momencie nabrania podejrzeń w stosunku do Jakuba R. w 2014 r. złożyła zawiadomienie do prokuratury. "Złożyłam doniesienie 27 stycznia 2014 r., a 27 lutego 2015 r. nastąpiło umorzenie" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

"Nie jesteśmy superwładzą, nie odpowiadamy za wszystkich, zwłaszcza nie odpowiadamy za CBA" - powiedziała prezydent stolicy.

Pytana była również o komentarz do zatrzymania znanego warszawskiego adwokata Roberta N., który występował w kilkudziesięciu sprawach reprywatyzacyjnych.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA