PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niewypłacalne firmy będą jawne

  • Autor: Puls Biznesu
  • 21 wrz 2017 07:54

Niewypłacalne firmy będą jawne Pixabay

Każdy wierzyciel będzie mógł w przyszłym rejestrze sprawdzić np. plan spłaty zadłużenia. Inni zajrzą tam dla bezpieczeństwa obrotu - pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Firmy, wobec których prowadzone są postępowania restrukturyzacyjne czy upadłościowe, będą trafiać do Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), który ma ruszyć w lutym 2019 r.

Będą do niego wpisywane także upadłości konsumenckie, a także osoby zalegające z alimentami. Według projektu ustawy o KRZ, który Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) konsultuje obecnie z innymi resortami i organizacjami społecznymi, w tym przedsiębiorców, przyszły rejestr ma być jawny dla każdego. Zainteresowani dowiedzą się z niego, kiedy firma złożyła wniosek o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, który sąd prowadzi sprawę, jaką ma ona sygnaturę i kto jest zarządcą restrukturyzacyjnym. Będzie też można poznać spis wierzytelności, skład masy upadłościowej i plan spłaty wierzycieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zbyszko 2017-09-25 03:01:38
    Świetnie, wreszcie ktoś się dowie o Milmex Systemy Komputerowe, która zalega nam z wypłatami za 3 ostatnie lata, nie mówiąc o zdefraudowanych środkach...

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA