PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niezbędna dalsza obniżka interchange

  • www.portalspozywczy.pl
  • 05 lis 2014 08:17

Jako jeden głównych orędowników dalszej redukcji opłaty interchange (if) i w obliczu toczącego się w mediach, oraz poza nimi, gorącego publicznego dyskursu na temat zasadności wprowadzenia z życie postulowanych przez posłów w projekcie ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych (druk nr 2860) zmian, raz jeszcze chciałbym podkreślić, że jak najszybsza redukcja if jest absolutnie konieczna w celu ochrony rynku przed nieuchronnym a całkowicie destruktywnym chaosem - pisze w liście Robert Łaniewski, prezes FROB.

REKLAMA

"Stanowić ona będzie jednocześnie uwieńczenie i dopełnienie procesu sanacji obrotu bezgotówkowego rozpoczętego administracyjną redukcją if do poziomu 0,5% wartości pojedynczej transakcji, która obowiązuje od 1 stycznia br. (efektywnie od 1 lipca br.)."

"Z tego też powodu z ogromnym zadowoleniem i ulgą przyjąłem informację o mającym się odbyć jutro (5 listopada br.), w trakcie posiedzenia Komisji Finansów Publicznych (KFP), pierwszym czytaniu przedmiotowego projektu ustawy. Cieszy mnie niezmiernie, iż Przewodnicząca KFP, Pani Poseł Krystyna Skowrońska, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi deklaracjami zdecydowała o włączeniu dyskusji nad projektem do porządku obrad. Również dotychczasowy proces ustawodawczy uważam za wzorcowy. W imieniu rzeszy przedstawicieli słabszej strony popytowej, w tym zwłaszcza mikroprzedsiębiorców, chciałbym podziękować posłom wnioskodawcom za zaangażowanie w rozwój obrotu bezgotówkowego i ich szybką reakcję na palącą potrzebę zmian prawnych. Tylko tak wysokie tempo i sprawna formuła procedowania umożliwią bowiem wejście w życie postulowanych przepisów od 1 stycznia 2015r. a więc w terminie najbardziej pożądanym ze względu na dobro rynku."

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA