PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa firma za złotówkę

  • Autor: PAP
  • 19 lip 2013 09:26

Rząd szykuje rewolucję w zakładaniu spółek. Kapitał już nie będzie niezbędny - informuje "Rzeczpospolita".

REKLAMA

Dziś, by założyć najpopularniejszą w Polsce spółkę z o.o. trzeba mieć 5 tys. zł. Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, który trafił właśnie do konsultacji społecznych, ma zlikwidować bariery finansowe - kapitał ma wynosić 1 zł.

Ponadto będą nowe spółki, tzw. bezkapitałowe, w których wspólnicy sami będą decydować o wielkości kapitału i udziałach. Jednak na członkach ich zarządu spoczywać będzie większa odpowiedzialność - w razie nierzetelności zostaną pociągnięci do odpowiedzialności odszkodowawczej przed sądem, również z majątku osobistego.

Łatwiej będzie także zarejestrować firmę. Przez internet będzie można założyć już nie tylko spółkę z o.o., ale też jawną i komandytową. A koszty takiej operacji spadną z 500 do 250 zł przy pierwszej spółce i do 200 zł przy kolejnych.

Zmiany mają usprawnić zakładanie spółek, zwłaszcza tych cieszących się największym zainteresowaniem - mówi prof. Stanisław Sołtysiński, współautor projektu nowelizacji kodeksu spółek handlowych. Jak dodaje, mają też ułatwić restrukturyzację firm wychodzących z kryzysu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA