PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ostatni dzwonek dla płatności za użytkowanie wieczyste

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 mar 2016 12:18

Ostatni dzwonek dla płatności za użytkowanie wieczyste Fot. Fotolia

Do końca marca użytkownicy wieczyści zobowiązani są do uiszczenia opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej. Opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej należy uiszczać w terminie do dnia 31 marca każdego roku, z góry za dany rok - przypomina Deloitte.

REKLAMA

Uiszczenie takiej opłaty może jednak rodzić wiele wątpliwości po stronie użytkownika wieczystego, w szczególności w sytuacji, w której co do wysokości opłaty rocznej toczy się postępowanie przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym lub postępowanie sądowe o ustalenie, że aktualizacja opłaty rocznej jest nieuzasadniona lub jest uzasadniona w innej wysokości.

Powyższe wątpliwości, co do wysokości i sposobu rozliczenia opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, mogą pojawić się również w przypadku zbycia w trakcie roku prawa użytkowania wieczystego na rzecz innego podmiotu.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA