PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PiS zmieni zasady wycinania drzew

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2017 07:03

PiS zmieni zasady wycinania drzew Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Będzie przygotowany projekt nowelizacji ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach - podkreślił poseł PiS Paweł Lisiecki w TVN24 relacjonując spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Dodał, że prezes PiS na spotkaniu mówił o lobbingu.

REKLAMA

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami swojej partii i - według uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP - ostro skrytykował Ministerstwo Środowiska za przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. "Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing" - poinformował PAP warszawski polityk partii.

Dziennikarz TVN24 zapytał warszawskiego posła Pawła Lisieckiego, co powiedział prezes PiS podczas spotkania nt. tej ustawy. "Jeżeli chodzi o ustawę, o zmianie ustawy o ochronie środowiska, tę ustawę, która dotyczyła wycinki drzew, prezes zajął dość krytyczne stanowisko" - podkreślił poseł. Według jego relacji, prezes miał stwierdzić, że "ustawa wymaga nowelizacji i będzie projekt, który będzie odnosił się do tej ustawy, nowelizował kwestię wycinki drzew".

Dziennikarz dopytywał Lisieckiego czy prezes Kaczyński mówił o lobbingu. "Tak jest, mówił o lobbingu, o tym, że rzeczywiście tutaj mogło dojść do pewnego rodzaju lobbingu ze strony nawet nie osób prywatnych, co pewnie można by tutaj chyba podciągnąć pod osoby związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, deweloperskiej" - powiedział poseł PiS.

Jak poinformował, na spotkaniu samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości, w tym burmistrzowie warszawskich dzielnic, wnosili uwagi, dotyczące m.in. tej ustawy i jej skutków. "Wskazywali, że mogło dojść nawet do pewnego rodzaju nadużyć przy jej realizacji, a także to, że skutki dla roślinności miejskiej, dla miasta stołecznego Warszawy nie są zbyt dobre" - zaznaczył Lisiecki.

Jak dodał, nie było mowy o odpowiedzialności za taki, a nie inny kształt ustawy. "My mamy w tej chwili rozpocząć pracę nad nowelizacją tej ustawy, tak aby dostosować ją de facto do potrzeb, ale z drugiej strony i do warunków miejskich" - powiedział.

Lisiecki dodał, że minister środowiska Jan Szyszko był obecny na spotkaniu, ale nie zabrał głosu.

Od pierwszego stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA