PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponad sto postępowań karnych ws. reprywatyzacji w Warszawie

  • Autor: PAP
  • 12 paź 2016 14:34

Ponad sto postępowań karnych ws. reprywatyzacji w Warszawie fot. Fotolia

Jest ponad sto postępowań karnych ws. reprywatyzacji w Warszawie - poinformował w środę prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Wcześniej sprecyzował, że 13 postępowań prowadzonych jest przez prokuraturę wrocławską, 41 przez prokuraturę warszawską.

REKLAMA

Prokurator krajowy sprecyzował, że śledztwa prowadzone przez wrocławskich śledczych dotyczą nieruchomości znajdujących się w sumie na 56 warszawskich ulicach. Dodał, że w części przypadków chodzi o kilka nieruchomości na jednej ulicy; jedna nieruchomość położona jest w Zakopanem.

- 41 postępowań prowadzonych jest w ramach prokuratury regionalnej w Warszawie - dodał. Zaznaczył zarazem, że do prokuratur wpłynęło dodatkowo 38 zawiadomień o dzikiej prywatyzacji - z tego 26 za pośrednictwem Prokuratury Krajowej a 12 innych prokuratur. - To wszystko nam daje liczbę ponad 100 postępowań na różnym etapie, które dotyczą reprywatyzacji w Warszawie - sprecyzował.

- To jest olbrzymi problem i olbrzymia skala przestępczości, będziemy na bieżąco podejmować decyzje, aby sprawdzać kadrowo, personalnie, a także technicznie zespół wrocławski, a być może podejmiemy także inne decyzje, aby te postępowania były prowadzone w sposób rytmiczny, prawidłowy i żeby skutecznie ustalić prawdę materialną - dodał.

Święczkowski poinformował również, że powołał zespół koordynacyjny w Prokuraturze Krajowej, który składa się z szefów różnych departamentów, biur. - Cyklicznie odbywają się spotkanie zespołu, w toku prac zdecydowaliśmy się znacznie poszerzyć ilość prokuratorów zajmujących się sprawami administracyjnymi i cywilnymi, którzy będą kierować stosowne wnioski, stosowne pozwy do sądów administracyjnych czy do urzędów, aby zablokować proces nielegalnych reprywatyzacji w Warszawie - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • artamator 2016-10-13 10:06:05
    Cały czas mafia współdziałała z byłym rządem, gdzie tenże rząd świadomie zezwalał na działania mafii. Nie bez przypadku przez ostatnią dekadę w mediach nie było większych wzmiankach o grupach przestępczych w Polsce aby stworzyć wrażenie, że żyjemy w raju. I co najważniejsze całość tych spraw koordynowały jak zwykle służby z różnych krajów na skalę porównywalną z obrotami warszawskiej giełdy papierów wartościowych.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA