PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Warszawy ma plan w sprawie reprywatyzacji

  • Autor: PAP
  • 16 wrz 2016 07:30

Prezydent Warszawy ma plan w sprawie reprywatyzacji Henna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która uczestniczyła we wtorkowym posiedzeniu klubu PO przedstawiła posłom informacje dot. kwestii reprywatyzacji - poinformował lider PO Grzegorz Schetyna. Jak dodał, rozmowy dotyczyły też m.in. tego jak uspójnić działania partii ws. reprywatyzacji.

REKLAMA

Po wtorkowym posiedzeniu klubu PO Schetyna poinformował dziennikarzy, że rozmowy z Gronkiewicz-Waltz dotyczyły także "tego wszystkiego, co zdarzyło się w urzędzie miasta".

"Rozmowy dotyczyły też tego jak możemy współpracować jako klub parlamentarny, jako partia, jako autorzy projektu ustawy reprywatyzacyjnej, jak można te aktywności uspójnić" - podkreślił Schetyna.

Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że było to przede wszystkim spotkanie informacyjne. "Ja sama powiedziałam, że chcę poinformować (posłów), bo czasami widzę, że koledzy są niedoinformowani. Także było to poinformowanie" - oświadczyła.

Pytana o projekt uchwały autorstwa klubu Kukiz'15 ws. powołania komisji śledczej do zbadania procesu reprywatyzacji w całej Polsce w latach 1989-2016 oceniła, że posłowie Kukiz'15 powinni złożyć projekt ustawy reprywatyzacyjnej. "Niech lepiej złożą projekt ustawy reprywatyzacyjnej, która ureguluje te kwestie i przestanie być +mętna woda, w której różne rybki czasami się mogą złapać+" - powiedziała.

Według Gronkiewicz-Waltz kluczem do rozwiązania problemów związanych z reprywatyzacją potrzebna jest duża ustawa reprywatyzacyjna oraz niskie odszkodowanie dla byłych właścicieli nieruchomości na poziomie 10-20 proc. "Jednym słowem: ustawa reprywatyzacyjna i to jest uczciwy klucz do rozwiązania tego procesu" - oceniła.

Poinformowała również, że "wkrótce" zostanie powołany czwarty wiceprezydent Warszawy. "Mam trzech wiceprezydentów, myślę, że wkrótce będzie czwarty powołany" - zapowiedziała.

Szef klubu PO Sławomir Neumann podkreślił, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz prosiła o spotkanie, żeby wyjaśnić sprawę tzw. afery reprywatyzacyjnej, na jakim jest ona etapie i jakie działania prezydent stolicy podejmuje dzisiaj i podejmie w przyszłości.

"Nasi posłowie są pytani w swoich regionach, państwo ich dopytują, więc dobrze, żeby mieli informacje z pierwszej ręki. Ta informacja została przekazana, dyskusja się odbyła, pewne wskazówki czy pomysły ze strony naszych posłów do pani prezydent były kierowane" - podkreślił

Wśród pomysłów posłów Platformy Neumann wymienił przekazywanie w pierwszej kolejności informacji o audycie "głównych nieruchomości", które budzą wątpliwości i emocje społeczne. "Takie jest też myślenie pani prezydent, więc to raczej była taka wymiana zdań, która prowadziła do tego samego wniosku" - zaznaczył szef klubu PO.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA