PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Projekt konstytucji dla przedsiębiorców do maja w Sejmie

  • Autor: PAP
  • 27 lut 2015 12:45

Projekt Prawa działalności gospodarczej, czyli "konstytucji dla przedsiębiorców", do maja znajdzie się w Sejmie, tak by parlament zdążył go uchwalić do końca kadencji - zapowiada wicepremier, szef MG Janusz Piechociński. Jak dodaje, resort uwzględnił wiele ze zgłoszonych do niego uwag.

REKLAMA

"Jesteśmy zdeterminowani, ponieważ jest to jeden z priorytetów rządowych zawartych w expose" - powiedział Piechociński PAP.

Według niego ministerstwo jest gotowe, by zakończyć uzgodnienia ws. założeń tej propozycji. "De facto pracujemy już nad projektem" - wskazał.

Poinformował, że w środę w MG odbyło się spotkanie w sprawie tej propozycji. "Dlatego zrobiliśmy to spotkanie, że nie wszyscy rozumieli nasze intencje. W związku z tym traktowali tę konstytucję dla przedsiębiorców w oderwaniu od nowej Ordynacji podatkowej, ws. której bardzo ściśle współpracujemy z ministrem finansów, oraz w oderwaniu od ochrony konkurencji i konsumentów, gwarantowanej bardzo mocnymi zapisami europejskimi" - tłumaczył.

Odnosząc się do szeregu uwag zgłoszonych do projektu założeń, Piechociński ocenił, że często przedstawiciele innych resortów patrzyli na projekt PDG przez pryzmat tego, jak zabezpieczyć swoje interesy. "Podczas spotkania w MG przedstawiliśmy intencje, jakie nam przyświecają. Pokazaliśmy, że ta materia nie może w żaden sposób wchodzić w czyjeś kompetencje" - mówił i dodał: "Znaczna część uwag została wyjaśniona albo skonsumowana".

W odpowiedzi na obawy UOKiK-u czy CBA, że PDG może im uniemożliwić prowadzenie kontroli, Piechociński zapewnił, że "te obawy zostały rozwiane".

Uchwalenie Prawa działalności gospodarczej premier Ewa Kopacz zapowiedziała w swoim expose. Ma ono m.in. wzmocnić zaufanie obywateli prowadzących działalność gospodarczą do organów władzy publicznej. Projekt założeń PDG jest obecnie na etapie opracowywania wniosków z konsultacji międzyresortowych i publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA