PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prokuratura chce aresztu dla syndyka odpowiedzialnego za sprzedaż hotelu

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2017 18:01

Prokuratura chce aresztu dla syndyka odpowiedzialnego za sprzedaż hotelu Fot. Shutterstock

Warszawska prokuratura odwołuje się od decyzji sądu o kaucji 1,6 mln zł w zamian za wyjście na wolność Tomasza S. - podejrzanego o oszustwa syndyka warszawskiego hotelu. Według prokuratury, pobyt S. w areszcie jest niezbędny dla właściwego toku śledztwa.

REKLAMA

10 kwietnia CBA zatrzymało pięć osób, m.in. syndyka warszawskiego hotelu oraz prezesa firmy, który kupił go 21 mln zł poniżej wartości. Wśród zatrzymanych byli też członek zarządu i pełnomocnik spółki, która kupiła nieruchomość oraz pełnomocnik syndyka.

W czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Łukasz Łapczyński poinformował PAP, że na polecenie prokuratora CBA zatrzymało wtedy pięć osób podejrzanych o udział w wyprowadzaniu składników majątku upadłego przedsiębiorstwa. Dodał, że prokuratura ta prowadzi własne śledztwo w sprawie m.in. nieprawidłowości dotyczących Konsorcjum Inwestycyjnego II sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Warszawie.

Po przesłuchaniu podejrzanych 11 kwietnia prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ wniosek o trzymiesięczny areszt wobec Tomasza S. - syndyka masy upadłościowej. 12 kwietnia sąd zastosował wobec S. areszt na 2 miesiące, zastrzegając, że będzie on uchylony, jeśli S. wpłaci 1,6 mln zł poręczenia majątkowego.

W czwartek prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga zażalenie na tę decyzję. "W ocenie prokuratora charakter sprawy, w tym konieczność wykonania szeregu czynności procesowych związanych m.in. z zabezpieczonymi w toku przeszukań przeprowadzonych 10 kwietnia 2017 r. dokumentami, wskazuje na konieczność stosowania wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego, zakreślonego na okres wskazany we wniosku prokuratora, tj. 3 miesięcy" - poinformował Łapczyński.

Termin wpłacenia kaucji mija 26 kwietnia; do chwili obecnej nie została ona wpłacona, wpłynęło zaś zażalenie prokuratury - poinformowała PAP Joanna Adamowicz z biura prasowego SO Warszawa-Praga. Sąd uważa, że jeśli kaucja zostanie wpłacona w ustalonej wysokości, to właściwie zabezpieczy to tok postępowania - dodała.

Według Łapczyńskiego Tomasz S. podejrzany jest o to, że działając jako syndyk powołany przez sąd - zobowiązany do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki w sposób umożliwiający optymalne wykorzystanie majątku w celu zaspokojenia wierzycieli - wspólnie z innymi osobami, w tym Danielem B. i Magdaleną P. - reprezentantami nabywcy przedsiębiorstwa oraz Kamilem W. - pełnomocnikiem syndyka, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nie dopełnił ciążących na nim obowiązków. Doprowadził bowiem do sprzedaży majątku upadłego przedsiębiorstwa za cenę o ponad 21 mln niższą niż jego rzeczywista rynkowa wartość.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA