PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przyszłość branży nieruchomości w obliczu Brexitu

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 maj 2017 10:25

Przyszłość branży nieruchomości w obliczu Brexitu Shutterstock

RICS wzywa brytyjskich i unijnych decydentów do uwzględnienia w negocjacjach w sprawie Brexitu kluczowych wytycznych, które pomogą zagwarantować przyszłość jednego z najważniejszych sektorów gospodarki w Europie jakim są nieruchomości.

REKLAMA

Zdaniem RICS, politycy odpowiedzialni za kształt przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią, nie mogą ignorować głosu profesjonalistów działających w branży gruntów, nieruchomości i budownictwa. Sektor, w którym zatrudnionych jest ponad 16,7 miliona ludzi i który stanowi 16,5 proc. PKB UE , ma znaczący wpływ na gospodarkę europejską, tworzenie miejsc pracy oraz zrównoważony rozwój miast.

RICS, organizacja zawodowa reprezentująca ponad 125 000 wykwalifikowanych członków na całym świecie, dążąc do zapewnienia, że wkład ten nie będzie narażony na ryzyko, wraz z piętnastoma innymi europejskimi stowarzyszeniami branżowymi zaproponował kilka kluczowych wytycznych dla przyszłych stosunków pomiędzy UE a Wielką Brytanią. Wytyczne te obejmują:

Zapewnienie bazy kompetencji: Wzajemne uznawanie kwalifikacji i opracowanie wspólnych standardów technicznych zmniejszyły przeszkody na drodze świadczenia usług transgranicznych. Dzięki wzajemnemu podejściu, europejskie przedsiębiorstwa mogły wspierać u siebie rozwój najlepszych praktyk w zakresie norm środowiskowych, finansowych i społecznych. Utrzymanie dostępu i rozwijanie talentów są kluczowe dla zapewnienia wzrostu i konkurencyjności sektora.

Unikanie nowych barier: Inwestujący w europejski sektor nieruchomości, poprzez instrumenty kapitałowe lub dłużne, oczekują, że przyszłe relacje między Wielką Brytanią a Wspólnotą oparte będą na zachowaniu swobodnego przepływu umiejętności, kapitału i inwestycji pomiędzy nimi.

Ochrona uzasadnionych oczekiwań i praw nabytych: Ze względu na długoterminową naturę zobowiązań w zakresie inwestycji w nieruchomości (zarówno w formie kapitału własnego, jak i długów), rynek powinien opierać się na istniejących ramach prawnych, chroniących go przed zakłóceniami wywołanymi trwającą dłużej niepewnością lub przez nagłe i dramatyczne zmiany. Mowa tu m.in. o ramach ustanowionych przez dyrektywę w sprawie zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (AIFMD) oraz dyrektywę w sprawie rynków instrumentów finansowych (MIFID).

Utrzymanie dostępu do rynku: Umocnienie ram prawnych zapewniających jednoczesny dostęp do rynków UE inwestorom długoterminowym, zarządzającym funduszami i pożyczkodawcom z Wielkiej Brytanii jak i tym, którzy mają siedzibę na terenie jednego z państw członkowskich UE do rynku brytyjskiego.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA