PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rada Warszawy zajmie się aferą reprywatyzacyjną

  • Autor: PAP
  • 02 lut 2017 12:58

Rada Warszawy zajmie się aferą reprywatyzacyjną Fot. Fotolia

W poniedziałek odbędzie się sesja Rady Warszawy ws. afery reprywatyzacyjnej. Wniosek w tej sprawie złożyli radni klubu PiS. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że nie będzie osobiście uczestniczyć w sesji.

REKLAMA

W środę wiceszef klubu PiS w Radzie Warszawy Dariusz Figura poinformował PAP, że klub PiS złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady, która miałaby dotyczyć tzw. afery reprywatyzacyjnej w stolicy i wyjaśnień władz miasta na jej temat.

We wniosku radni klubu PiS domagają się informacji prezydent Warszawy ws. audytu warszawskiej reprywatyzacji, wstrzymania procesów reprywatyzacyjnych, odpowiedzialności poszczególnych osób oraz jednostek organizacyjnych Urzędu m.st. Warszawy za prowadzone procesy reprywatyzacji oraz losów społecznego raportu o reprywatyzacji warszawskiej omawianego podczas sesji rady w dniu 8 kwietnia 2010 r.

Jak powiedział Figura klub PiS liczy na to, że wyjaśnienia złoży sama prezydent Warszawy.

Prezydent stolicy pytana w czwartek przez dziennikarzy, czy zamierza pojawić się na sesji rady osobiście odpowiedziała, że ma zaplanowany od dawna zawsze o tej porze roku urlop. "Tak, że jest odpowiedzialny wiceprezydent, który z resztą w ogóle na te sprawy będzie odpowiadał" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałkowej sesji rady ma wziąć udział - jak potwierdziła PAP w ratuszu - wiceprezydent Witold Pahl.

Urząd m. st. Warszawy poinformował na swojej stronie internetowej, że posiedzenie Rady, o które wnioskowali radni klubu PiS odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.

O sprawie reprywatyzacji w Warszawie mówiło się od lat, na nieprawidłowości przy gospodarowaniu nieruchomościami zwracały uwagę ruchy lokatorskie i miejskie. Symbolem stała się sprawa zwrotu w 2012 r. działki w samym sercu Warszawy, obok Pałacu Kultury pod przedwojennym adresem Chmielna 70, o wartości szacowanej nawet na ok. 160 mln zł. Już w kwietniu 2016 r. "Gazeta Wyborcza" pisała, że działka nie powinna nigdy trafić w prywatne ręce, ponieważ zostało za nie przyznane odszkodowanie na podstawie międzynarodowej umowy.

Po ujawnieniu nieprawidłowości ws. reprywatyzacji odwołani zostali wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, któremu podlegało Biuro Gospodarki Nieruchomościami oraz wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, który zajmował się inwestycjami w mieście. Sprawami reprywatyzacji zajął się nowy wiceprezydent Witold Pahl.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA