PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress komentuje wniosek o ogłoszenie upadłości swojej spółki zależnej - Progress XXI

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 maj 2014 15:22

W związku z wnioskiem skierowanym do Sądu Rejonowego w Legnicy przez PPUH Famibex Sp. z o.o. o ogłoszenie upadłości spółki zależnej Rank Progress SA - Progress XXI, zarząd Rank Progress wydał komunikat, w którym podkreśla bezzasadność złożonego wniosku.

REKLAMA

- Progress XXI to spółka celowa w strukturze holdingowej Rank Progress SA, która została powołana do realizacji parku handlowego w Grudziądzu. W opinii zarządu Rank Progress SA wniosek jest bezzasadny, ponieważ został on złożony przez podmiot, który nie jest naszym wierzycielem. W złożonym wniosku, jako źródło wierzytelności, została wskazana nota obciążeniowa z 19. marca 2014 r. wystawioną przez Marcpol a przeniesioną w drodze cesji na P.P.U.H. „FABIMEX" Sp. z o.o.- czytamy  wkomunikacie.

Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA. zwraca ponadto uwagę, że: Marcpol jest naszym dłużnikiem, ponieważ nie regulował czynszu najmu za lokal w grudziądzkim parku handlowym. W naszej ocenie jest to więc działanie podyktowane chęcią zaszkodzenia Rank Progress SA, co potwierdza opinia naszych prawników, którzy podkreślają, że wniosek został niewątpliwie złożony w złej wierze w rozumieniu art. 34 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze - wyjaśnia Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA.

Jak dodano w komunikacie, wniosek nie ma żadnego wpływu ani na działalność Rank Progress SA, ani na funkcjonowanie spółki celowej Progress XXI, a kondycja finansowa Progress XXI jest bardzo dobra i nie ma jakichkolwiek przesłanek prawnych, aby uznać ją za niewypłacalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA