PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd stworzy Politykę Nowej Szansy dla firm w trudnej sytuacji

  • Autor: PAP
  • 22 lip 2014 16:12

Kompleksowy system wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw w trudnej sytuacji finansowej oraz tych, którzy zamierzają rozpocząć ponowną działalność gospodarczą to główne cele Polityki Nowej Szansy (PNS). Dokument, przygotowany w Ministerstwie Gospodarki, został przyjęty 22 lipca 2014 r. przez Radę Ministrów.

REKLAMA

W Programie wpisano działania, które będą realizowane w latach 2014-2020. Mają one zapobiegać kryzysom w przedsiębiorstwach, ograniczać ryzyko ich upadłości oraz pomóc przy ponownym rozpoczęciu działalności. Program promuje także dobre zarządzanie w firmie, upowszechniając narzędzia wykorzystujące systemy wczesnego ostrzegania oraz dostęp do szkoleń np. z zakresu zarządzania ryzykiem.

W dokumencie zaproponowano także instrumenty pomocy publicznej na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorstw znajdujących się w kryzysie. Warunkiem skorzystania z nich będzie jednak podjęcie przez właściciela firmy działań naprawczych.

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Polityce Nowej Szansy procesy usprawniające działanie firmy staną się bardziej powszechne. W efekcie decyzja o wszczęciu postępowania likwidacyjnego będzie podejmowana dopiero w sytuacji braku warunków do restrukturyzacji.

- Chcemy skutecznie wspierać przedsiębiorców w trudnościach, ale też wykorzystać ich potencjał i doświadczenie. Kiedy firma ma kłopoty nie zawsze ostatecznym rozwiązaniem jest jej likwidacja, czasem warto dać jej "drugą szansę" - podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA