PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd stworzy program rozwoju Polski centralnej

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2015 17:53

Rząd na wtorkowym, wyjazdowym posiedzeniu, które odbędzie się w Łodzi, ma m.in. przyjąć program regionalny dla Polski centralnej. W programie ma się znaleźć m.in. zapowiedź przyspieszenia budowy drogi S14 i finansowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Matki Polki.

REKLAMA

Premier udała się do Łodzi w poniedziałek koleją; tego dnia do woj. łódzkiego pojechali też ministrowie, którzy mają zaplanowane odrębne spotkania i wizyty w tym regionie. W poniedziałek wieczorem Kopacz i ministrowie zbiorą się na nieformalnych rozmowach, gdzie podsumują poniedziałkową aktywność. Kulminacyjnym punktem wizyty ma być wtorkowe posiedzenie rządu w Łodzi.

Rzecznik rządu Cezary Tomczyk powiedział PAP, że Rada Ministrów zaprezentuje w Łodzi "dobre rozwiązania" dla regionu łódzkiego. "Będzie kilka niespodzianek, kilka dużych rzeczy, z których mieszkańcy Polski centralnej będą mogli być zadowoleni" - powiedział Tomczyk.

Również sama Kopacz zapewniła w rozmowie z dziennikarzami, że w programie znajdą się dobre rozwiązania. "Będzie kilka niespodzianek, ale chciałabym to zostawić na wtorek" - dodała szefowa rządu. Wśród propozycji znajdzie się m.in. zapowiedź przyspieszenia budowy drogi ekspresowej S14 (tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi), a także wsparcia finansowego dla Centrum Zdrowia Matki Polki.

Droga ekspresowa S14, czyli tzw. zachodnia obwodnica Łodzi, ma w przyszłości połączyć autostradę A2 z drogą ekspresową S8, biegnąc po zachodniej stronie Łodzi, Zgierza i Pabianic. Łączna jej długość to ok. 41 km. Obecnie realizacja tej inwestycji znajduje się na rezerwowej liście rządowych projektów budowy dróg. W trakcie ubiegłorocznej kampanii samorządowej Kopacz obiecała, że znajdzie pieniądze na przyspieszenie projektu; podczas niedawnej wizyty w Aleksandrowie Łódzkim przyznała, że będzie to jedna z "dobrych rzeczy", które ogłosi podczas wyjazdowego posiedzenia rządu w Łodzi. Z kolei pod koniec czerwca wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Olszewski (PO) poinformował w Sejmie, że w kwietniu i w maju rząd wystąpił o pozwolenia na budowę dwóch odcinków S14: łódzkiego i zgierskiego.

W poniedziałek Kopacz zapowiedziała dwutorową pomoc m.in. dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Centrum Zdrowia Dziecka; chodzi o doraźną pożyczkę z funduszu restrukturyzacji przedsiębiorców w wysokości 100 mln zł oraz wyższą wycenę świadczeń wysokospecjalistycznych finansowanych z NFZ. Pożyczkę otrzymają także Instytut Matki i Dziecka przy ul. Kasprzaka w Warszawie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy W Krakowie - Prokocimiu. Natomiast wyższa wycena świadczeń obejmie także inne instytuty medyczne, tak aby kontrakty zostały zwiększone o 2 proc. - poinformowała premier.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA