PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd za wywłaszczeniem spółek

  • Autor: Puls Biznesu
  • 10 paź 2014 09:02

Albo zarejestrujesz spółkę, albo państwo przejmie jej majątek - takie ultimatum Ministerstwo Sprawiedliwości chce postawić firmom uchylającym się od obowiązku rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, zapowiada "Puls Biznesu".

REKLAMA

Eksperci szacują, że takich podmiotów może być nawet 80 tys. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy to martwe spółki, które resort chce wykreślić z rejestru i również wywłaszczyć. Ich majątek mają przejąć starostowie jako reprezentanci skarbu państwa.

Projektowane rozwiązanie ma zdyscyplinować podmioty niezarejestrowane w KRS i skłonić je do złożenia wniosku o wpis najpóźniej do końca grudnia 2015 r. "Aby ten obowiązek nie był lekceważony będzie on zagrożony dolegliwością, którą będzie nieodpłatne nabycie przez skarb państwa mienia podmiotów, które się nie przerejestrują" - napisano w stanowisku resortu.

Ministerstwo zostało jednak w tej sprawie skrytykowane przez Rządowe Centrum Legislacji, które obawia się, że nowe przepisy mogą grozić niezgodną z konstytucją ingerencją w prawo własności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA