PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Są już wytyczne ministra infrastruktury i rozwoju dla PPP i projektów hybrydowych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 09 kwi 2015 17:01

Opublikowano wytyczne ministra infrastruktury i rozwoju w zakresie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych, w tym projektów generujących dochód i projektów hybrydowych na lata 2014-2020.

REKLAMA

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak podpisała Wytyczne Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych, w tym projektów generujących dochód i projektów hybrydowych na lata 2014-2020.

Podobnie jak w przypadku tożsamych wytycznych obejmujących projekty z perspektywy finansowej 2007-2013, również dokument na lata 2014-2020 ma na celu określenie sposobu opracowania wybranych elementów studium wykonalności projektów inwestycyjnych.

Co ważne, z punktu widzenia możliwości realizacji projektów hybrydowych, w wytycznych dotyczących bieżącego okresu programowania znalazł się rozdział dedykowany właśnie tego typu przedsięwzięciom.

Obejmuje on zapisy odnoszące się do:

* Specyfiki projektów hybrydowych oraz podstaw prawnych ich wdrażania;

* Analizy finansowej projektów hybrydowych;

* Zasad wejścia partnera prywatnego umowy ppp w prawa i obowiązki beneficjenta;

* Możliwości zastąpienia beneficjenta będącego partnerem prywatnym;

* Kwestii refundacji wydatków ponoszonych przez partnera prywatnego nie będącego beneficjentem;

* Korzyści dla podmiotów realizujących projekty hybrydowe wynikających z zastosowania metody zryczałtowanych procentowych stawek dochodów.

Wzbogacenie wytycznych o przedmiotowy rozdział powinno ułatwić instytucjom zarządzającym krajowymi i regionalnymi programami operacyjnymi uwzględnienie specyfiki projektów hybrydowych zarówno podczas przygotowywania naborów wniosków, jak i wdrażania tego rodzaju projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA