PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sejm kontynuuje prace nad podatkiem od ukrywanych dochodów

 • Autor: PAP
 • 15 sty 2015 08:58

Jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejm przeprowadzi drugie czytanie rządowego projektu dotyczącego podatku od ukrywanych dochodów - zdecydowali w środę wieczorem posłowie.

REKLAMA

Za przeprowadzeniem drugiego czytania projektu głosowało 236 posłów, 200 było przeciw, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Projekt stanowi wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2014 r. Debatę zaplanowano na czwartkowe popołudnie.

Zgodnie z projektem do przychodów, które nie mają pokrycia w ujawnionych źródłach, będą zaliczane przychody ze źródła ujawnionego przez podatnika, ale w nieprawidłowej wysokości.

Natomiast przychodami pochodzącymi z nieujawnionych źródeł będą przychody ze źródeł niewskazanych przez podatnika i nieustalonych przez organ podatkowy lub kontrolę skarbową.

Przychodami nieznajdującymi pokrycia w ujawnionych przez podatnika źródłach lub pochodzącymi ze źródeł nieujawnionych będzie wysokość odpowiadająca nadwyżce wydatku poniesionego w roku podatkowym (tj. w roku kalendarzowym) nad przychodami (dochodami) opodatkowanymi lub nie, uzyskanymi przed poniesieniem tego wydatku.

Podstawą opodatkowania przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych będzie w danym roku podatkowym nadwyżka wydatków nad przychodami opodatkowanymi lub nie.

Obowiązywać ma reguła, zgodnie z którą organy podatkowe będą dążyć do ustalenia źródeł pochodzenia przychodów, określenia ich prawidłowej wysokości i opodatkowania właściwym podatkiem.

Zdaniem rządu zmiany mają rolę prewencyjną - powinny mobilizować podatników do uczciwego rozliczania się z fiskusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • nieujawnione.com 2015-01-19 16:29:22
  Jeśli Urząd Skarbowy zarzucił Ci posiadanie nieujawnionych źródeł przychodów – wejdź na nieujawnione.com
  Bezpłatnie ocenimy twoje możliwości obrony przed fiskusem. Umów się na spotkanie, a doprowadzimy Twoją sprawę do umorzenia bez zapłaty jakichkolwiek karnych podatków! Działamy w całej Polsce!
 • Podatnik 2015-01-15 13:36:51
  Znowu bełkot. Jak Państwo chce nakłonić ludzi do płacenia podatków, jeśli nie potrafi rozmawiać z nimi normalnym językiem?
 • JUNK 2015-01-15 10:38:05
  Ciekawe jak prostytutki i dealerzy narktyków zareagują na tę ustawę? Paniką???

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA