PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sektor usług dla biznesu może pracować w niedziele i święta

  • www.pulshr.pl
  • 12 lut 2014 19:45

Sektor usług dla biznesu może pracować w niedziele i święta

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu Pracy. Tym samym katalog prac dopuszczonych w niedzielę i święta został rozszerzony o tzw. usługi transgraniczne (czyli wykonywane ze względu na inny niż w Polsce tydzień pracy, albo inny niż polski kalendarz świąt i dni wolnych).

REKLAMA

Zmiany w Kodeksie Pracy z zadowoleniem przyjęli inwestorzy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - branży, która zatrudnia już więcej osób niż górnictwo.

- Wprowadzone zmiany to dobra wiadomość zarówno dla polskich, jak i zagranicznych firm z branży usług oraz dla pracowników sektora. Uelastycznienie zapisów przełoży się bowiem na poprawę komfortu prowadzenia działalności gospodarczej. Pozwoli uniknąć sztucznego wprowadzania pracy zmianowej, co było niewygodne zarówno dla pracodawców, jak i osób zatrudnionych w firmach z branży. Bardziej elastyczne zapisy Kodeksu podniosą konkurencyjność polskiego sektora usług na rynku międzynarodowym, pozwolą na zachowanie wysokiej dynamiki rozwoju centrów obecnych w Polsce, przyciągnięcie nowych projektów, a w efekcie - stworzenie jeszcze większej liczby nowych miejsc pracy - komentuje Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO EMEA, wiceprezes ABSL - wiodącej organizacji w regionie CEE zrzeszającej inwestorów z sektora usług, która przygotowała propozycje zmian do znowelizowanego Kodeksu Pracy.

Jak wynika z danych ABSL, same centra z zagranicznym kapitałem zatrudniają w Polsce już ponad 120 tys. osób. Do tego należy doliczyć kilkadziesiąt miejsc pracy w polskich firmach z branży. Sektor nowoczesnych usług dla biznesu utrzymuje tym samym pozycję najdynamiczniej rozwijającej się gałęzi polskiej gospodarki.

- Coraz więcej osób decyzyjnych w naszym kraju zdaje sobie sprawę jak wielkim potencjałem dla polskiej gospodarki, rynku pracy i środowisk lokalnych są inwestycje sektora nowoczesnych usług dla biznesu - podkreśla Przemysław Berendt, wiceprezes ABSL, Globalny Wiceprezes ds. Marketingu w Luxoft.

W najbliższych latach tego typu jednostki będą generować 15-20 tys. nowych miejsc pracy rocznie, co w 2016 r. może dać liczbę nawet 150 tys. zatrudnionych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA