PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sklepy internetowe muszą dostosować się do nowych przepisów

  • dlahandlu.pl
  • 16 wrz 2014 09:28

25 grudnia 2014 r. wejdzie w życie nowa ustawa regulująca zasady funkcjonowania sklepów internetowych. Zakres zmian i modyfikacji, jakie wymusza ona na sklepach jest obszerny. Wiele sklepów nie rozpoczęło jeszcze działań w tym zakresie, a za niedostosowanie się do nowych przepisów, grożą kary o wartości do 10 proc. przychodów za ubiegły rok.

REKLAMA

Ustawa, która zrewolucjonizuje e-handel jest efektem uchwalenia przez Parlament Europejski i Radę dyrektywy 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów.

Najważniejszą zmianą jest wydłużenie czasu na odstąpienie od transakcji bez podania przyczyny. Do tej pory klienci mieli na to zaledwie 10 dni od momentu otrzymania towaru. Nowe przepisy wydłużą ten czas do 14. Dodatkowo, jeśli sklep nie zamieści wyraźnej informacji na ten temat, czas na zwrot będzie wynosić nawet 1 rok. W takim przypadku, będzie można oddać nawet produkt używany lub uszkodzony. Dodatkowo, klienci nie będą ponosić kosztów odesłania niechcianego produktu do sklepu. Będzie to możliwe w momencie, gdy sklep nie zamieści informacji o kosztach odesłania towaru.

Rozszerzone obowiązki informacyjne, to jedna z kluczowych zmian dla sklepów, które aby je spełnić, będą musiały wprowadzić szereg modyfikacji na swoich stronach, w regulaminach oraz systemach obsługi zamówień.

Niedopełnienie obowiązków pociągnie za sobą sankcje prawne, a co za tym idzie - kary finansowe.

  • AptusShop.pl 2014-09-17 14:55:01
    Przede wszystkim chodzi o zmiany w regulaminach - techniczne nie są duże. Chętnych odsyłamy na naszą stronę, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat zmian, z którymi będą musieli się liczyć właściciele e-sklepów. Zapraszamy:)
  • RedCart.pl 2014-09-17 11:45:53
    Na szczęście właściciele sklepów internetowych, którzy korzystają z oprogramowania w modelu SaaS nie muszą przejmować się nadchodzącymi zmianami pod względem technicznym. Wszystko będzie dostosowane do grudniowych zmian prawnych, a Klienci bezproblemowo będą kontynuować zakupy :)


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA