PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skróci się czas uzyskiwania pozwolenia na budowę

  • Autor: IAR
  • 10 lip 2012 19:16

Skróci się czas uzyskiwania pozwolenia na budowę

Dziś rząd wydał rozporządzenie w sprawie utworzenia, organizacji i trybu działania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, przedłożone przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

REKLAMA

Powołanie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego umożliwi skupienie w jednym organie całości zadań związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym - czytamy w komunikacie.

Chodzi o decyzje i regulacje prawne dotyczące m.in.: planowania przestrzennego na poziomie lokalnym, scalania i podziału gruntów czy zasad finansowania inwestycji. Obecnie zagadnienia te są uregulowane w różnych aktach prawnych wydanych przez różne resorty.

Komisja będzie utworzona przy ministrze do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej. W jej skład wejdą: przewodniczący, jego zastępca, członkowie oraz sekretarz. Przewodniczącego, zastępcę oraz członków Komisji będzie powoływał i odwoływał prezes Rady Ministrów na wniosek ministra. Będą oni powoływani na okres nie przekraczający 4 lat. W skład Komisji wejdą przedstawiciele nauki oraz osoby posiadające wiedzę o procesie budowlanym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, gospodarce nieruchomościami, ochronie środowiska czy geodezji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA