PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalne strefy ekonomiczne na dłużej

  • Autor: wnp.pl (KW)
  • 18 lut 2012 08:01

Specjalne strefy ekonomiczne na dłużej

Pod koniec lutego do uzgodnień międzyresortowych trafi projekt nowelizacji ustawy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych przedłużający ich działanie.

REKLAMA

Dzięki wydłużeniu okresu funkcjonowania stref do 2026 r. wzrósłby też odsetek przedsiębiorców chcących zainwestować na tych terenach w ciągu najbliższych trzech lat. Pozwoliłoby to w pełni wykorzystać zwolnienia podatkowe i zagwarantowałoby wzrost nakładów inwestycyjnych we wszystkich strefach ekonomicznych.

Eksperci zajmujący się funkcjonowaniem specjalnych stref podkreślają, że obowiązujące do 2020 r. przepisy stawiają Polskę w gorszej sytuacji niż kraje ościenne, np. Litwę, w której strefy mają funkcjonować do 2045 r.

Nowe strefy już nie mogą powstać, ale istniejące mogą się rozwijać. Jest to konieczne, bo ogólnie w naszym kraju brakuje atrakcyjnych terenów dla inwestorów i warunków do inwestowania. Moglibyśmy też zachęcić inwestorów zagranicznych, bo oni również mogą lokować się w specjalnych strefach ekonomicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA