PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór o inwestycję Griffin Group trafił na arenę międzynarodową

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 paź 2013 12:23

Spółka Griffin Group poinformowała o złożeniu notyfikacji w sprawie działań polskiej administracji wobec jej inwestycji w Warszawie. Spór dotyczy działki przy ul. 29. Listopada 5 w Warszawie.

REKLAMA

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, podstawą prawną złożenia notyfikacji jest „Umowa w sprawie popierania i wzajemnej ochronie inwestycji" z 1987 r., łącząca Polskę z Królestwem Belgii i Wielkim Księstwem Luksemburga, w którym zarejestrowane są fundusze tworzące Griffin Group. Strony mają teraz sześć miesięcy na polubowne rozwiązanie problemu.

- Zgodnie z zapisami umowy, inwestycje podlegają ochronie przed wywłaszczeniem i innymi środkami bezpośredniego lub pośredniego pozbawienia własności. Jeśli takowe nastąpi, inwestor powinien otrzymać odszkodowanie odpowiadające realnej wartości danego projektu - mówi mec. Rafal Rapala z kancelarii prawnej Kochański Zięba Rapala i Partnerzy, reprezentującej Griffin Group. - Skutkiem działań Urzędu Miasta st. Warszawy i polskiego prawodawstwa może być niezgodne z zobowiązaniami międzynarodowymi Polski pozbawienie Griffin Group inwestycji bez stosownej rekompensaty. W tej sytuacji, inwestor ma prawo podjąć kroki przewidziane w art. 8 Umowy - dodaje Rapala.

Złożenie notyfikacji i ewentualne podjęcie rozmów będzie odbywać się jednocześnie z postępowaniem toczącym się przed Sądem Apelacyjnym. -- Skorzystanie z międzynarodowych środków ochrony nie odbiera inwestorowi możliwości obrony wynikających z prawa krajowego - podkreśla mec. Rapala.

Jeśli w okresie 6. miesięcy od dnia złożenia notyfikacji nie uda się osiągnąć porozumienia, Griffin Group wystąpi o rozpatrzenie sprawy przed niezależnym, międzynarodowym trybunałem arbitrażowym - napisano w komunikacie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA