PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szykuje się rewolucja w nadzorze nad rynkiem finansowym?

  • wnp.pl
  • 10 cze 2015 07:46

Szykuje się rewolucja w nadzorze nad rynkiem finansowym?

Komitet Stabilności Finansowej będzie m.in. określać nowe bufory kapitałowe nie tylko dla banków ale i innych instytucji finansowych. Większe kompetencje KSF to tylko niektóre zmiany zaproponowane przez rząd w projekcie ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym.

REKLAMA

Z projektu rządowego wynika, że Komitet Stabilności Finansowej będzie organem odpowiedzialnym za zarządzanie kryzysowe w systemie finansowym. Oznacza to uchylenie obowiązującej obecnie ustawy z 7 listopada 2008 r. o Komitecie Stabilności Finansowej.

Komitet będzie składał się z 4 członków: prezesa Narodowego Banku Polskiego, Ministra Finansów, Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego oraz prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Projekt na ma celu wprowadzenie do prawa polskiego formalnych ram polityki makroostrożnościwej, której celem jest w szczególności wzmacnianie odporności systemu finansowego na wypadek materializacji ryzyka systemowego, w tym wspieranie długookresowego, zrównoważonego wzrostu gospodarczego kraju poprzez stosowanie instrumentów makroostrożnościowych.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA