PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szykuje się rewolucja w nadzorze nad rynkiem finansowym?

  • wnp.pl
  • 10 cze 2015 07:46

Szykuje się rewolucja w nadzorze nad rynkiem finansowym?

Komitet Stabilności Finansowej będzie m.in. określać nowe bufory kapitałowe nie tylko dla banków ale i innych instytucji finansowych. Większe kompetencje KSF to tylko niektóre zmiany zaproponowane przez rząd w projekcie ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym.

REKLAMA

Z projektu rządowego wynika, że Komitet Stabilności Finansowej będzie organem odpowiedzialnym za zarządzanie kryzysowe w systemie finansowym. Oznacza to uchylenie obowiązującej obecnie ustawy z 7 listopada 2008 r. o Komitecie Stabilności Finansowej.

Komitet będzie składał się z 4 członków: prezesa Narodowego Banku Polskiego, Ministra Finansów, Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego oraz prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Projekt na ma celu wprowadzenie do prawa polskiego formalnych ram polityki makroostrożnościwej, której celem jest w szczególności wzmacnianie odporności systemu finansowego na wypadek materializacji ryzyka systemowego, w tym wspieranie długookresowego, zrównoważonego wzrostu gospodarczego kraju poprzez stosowanie instrumentów makroostrożnościowych.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA