PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To ma być przełomowy rok dla kodeksu budowlanego

  • wnp.pl
  • 20 sty 2017 09:09

To ma być przełomowy rok dla kodeksu budowlanego Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa

Pracujemy nad przepisami wprowadzającymi i przejściowymi, które trafią pod obrady rządu razem z projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego. 2017 będzie rokiem przełomowym dla projektu kodeksu - zapowiedział Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

REKLAMA

Tomasz Żuchowski uczestniczył w czwartek w posiedzeniu Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, którego tematem było omówienie zagadnień związanych z projektem kodeksu.

Wcześniej odbyły się już konsultacje publiczne, obejmujące wysłanie do 210 podmiotów pisemnej informacji o projekcie wraz z zaproszeniem do składania uwag.

Odbyło się także ponad 20 spotkań konsultacyjnych, w tym otwartych spotkań w miastach wojewódzkich, w których uczestniczyło ok. 3,4 tys. osób.

MIB przekazało, że na początku lutego przedstawi nowe rozwiązania kodeksowe i zasadnicze zmiany wprowadzone do kodeksu w wyniku analiz zgłoszonych uwag.

W pierwszej połowie 2017 r. rozpocznie się konsultowanie propozycji rozwiązań dotyczących kwestii przejściowych, to jest „drogi dojścia” od obecnego stanu prawnego i faktycznego do stanu docelowego określonego przepisami kodeksu. Konsultacje ustawy wprowadzającej odbędą się także w formie regionalnych spotkań.

Wiceminister Żuchowski zapowiedział, że projekt kodeksu trafi do parlamentu łącznie z projektem ustawy wprowadzającej i przygotowanymi projektami podstawowych aktów wykonawczych. Może to nastąpić w drugiej połowie 2017 r.

Kodeks ma usprawnić proces inwestycyjny.W całości zastąpi on:ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawę Prawo budowlane oraz wszystkie „specustawy”.

Ponadto Kodeks będzie zawierał część regulacji, które obecnie znajdują się w ustawie o gospodarce nieruchomościami, ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kierownik robót elektrycz 2017-02-06 22:19:30
    A czy pan zuchowski czytal pismo szefa ABW w sprawie nowelizacji KPA i milczacej zgody organu? Szef ABW jest temu przeciwny.
  • Kierownik robót elektrycz 2017-02-06 22:16:07
    Czy dalej będą dokonywane przestępstwa poświadczenia nieprawdy art 271 kodeksu karnego i przekraczanie uprawnień art 231 kodeksu karnego przez kierowników robot konstrukcyjno budowlanych pełniących funkcję kierowników budów w budownictwie osób fizycznych czyli w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym przy aprobacie i milczacej zgodzie organu fikcji pozytywnego zalatwienia sprawy i niezgodnej z Konstytucją RP gdzie urzednik dowiedziawszy sie o przestepstwie jest OBOWIAZANY do poinformowania prokuratury zgodnie z art 304 kodeksu postępowania karnego. W przypadku przestępstwa decyzja administracyjna jest z mocy prawa nieważna art 156 kodeksu postępowania administracyjnego. Inwestor zapłaci za legalizację na rzecz skarbu państwa opłatę legalizacją

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA