PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ustawa o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych w obrocie gospodarczym uchwalona

  • Autor: PAP
  • 26 sty 2018 11:30

Ustawa o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych w obrocie gospodarczym uchwalona fot. Shutterstock

Celem ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP jest zachęcenie cudzoziemców mieszkających w Polsce i inwestorów zagranicznych do rozwijania działalności. Ustawa została dziś uchwalona przez Sejm.

REKLAMA

Ustawa składa się na pakiet Konstytucji Biznesu. Za ustawą o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej głosowało 270 posłów, przeciw było 119, zaś od głosu wstrzymało się 24.

W nowych przepisach określono zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej przez osoby zagraniczne w Polsce oraz wskazano zasady tworzenia przez przedsiębiorców zagranicznych oddziałów i przedstawicielstw w naszym kraju.

W jednej ustawie zawarto wszystkie przepisy dotyczące przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych uczestniczących w obrocie gospodarczym w Polsce.

"Ustawa zbiera w 44 artykułach przepisy dotyczące przedsiębiorców zagranicznych" - mówiła w czwartek podczas drugiego czytania projektu ustawy Anna Kwiecień (PiS). Jak dodała, "dzięki tej ustawie pojawia się szansa wyeliminowania wątpliwości odnoszących się do tego, na jakich zasadach firmy zagraniczne mogą podejmować działalność gospodarczą w Polsce". Uproszczeniu ma ulec wiele procedur, ma się również zmniejszyć liczba dokumentów przedkładanych przez przedsiębiorców.

"To będzie przyczyniało się do zwiększenia aktywności cudzoziemców mieszkających w Polsce czy też inwestorów zagranicznych, którzy nie formalizują swojej działalności w KRS i do większej aktywności ekonomicznej w naszym państwie" - zaznaczyła.

Zgodnie z nowymi regulacjami ma zostać ograniczony m.in. obowiązek przeprowadzania postępowania likwidacyjnego oddziału przedsiębiorstwa zagranicznego jedynie do sytuacji, w której likwidacja jest wynikiem wydania decyzji przez właściwego ministra o zakazie wykonywania działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę zagranicznego w ramach oddziału.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA