PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vision Express odwołało się od kary nałożonej przez UOKiK

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sie 2014 14:16

Firma Vision Express, ukarana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za wprowadzanie klientów w błąd przy jednej z kampanii marketingowych, odwołała się od decyzji.

REKLAMA

- W związku z informacjami na temat Vision Express i nałożenia kary finansowej przez UOKiK informujemy, że spółka odwołała się od decyzji prezesa UOKiK. Twierdzenie, że Vision Express wprowadzało w błąd jest na tym etapie ze szkodą dla spółki, bowiem sąd może się przychylić do naszych argumentów. Wyrok nadal nie jest prawomocny, a Vision Express współpracuje z UOKIK na poziomie prowadzonego postępowania.
Jednocześnie pragniemy zapewnić, że zadowolenie naszych klientów od zawsze było i jest dla nas najważniejsze, a prezentowane przez nas oferty mają na celu spełnić państwa oczekiwania - podało w komunikacie Vision Express.

Postępowanie przeciwko Vision Express zostało wszczęte w październiku 2013 roku. Wątpliwości UOKiK wzbudziły reklamy telewizyjne oferty „3 w 1". Kampania trwała od lipca do listopada 2013 roku. Spółka zachęcała do kupna okularów hasłem: „(...) A teraz kupując okulary, dostajesz gratis jeszcze dwie pary". Zdaniem Urzędu, przeciętny konsument po obejrzeniu reklamy mógł pomyśleć, że kupując jedną parę okularów korekcyjnych, dwie kolejne otrzyma gratis. 

W rzeczywistości, klient otrzymywał jedynie zniżkę na kolejne okulary, a jej wysokość uzależniona była od wartości zakupionej pary okularów. W związku z tym Urząd stwierdził, że reklama Vision Express wprowadzała konsumentów w błąd. Nałożona kara to 194 888 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA