PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Więzienie za handel w niedziele?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2016 16:35

Więzienie za handel w niedziele? Fot. Fotolia

Według projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowanego przez NSZZ Solidarność, złamanie zakazu może skutkować grzywną lub więzieniem do nawet dwóch lat.

REKLAMA

Projekt przygotowany przez NSZZ Solidarność zakłada zakaz handlu w placówkach handlowych w niedziele oraz w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. Jednocześnie ograniczenia mają dotyczyć magazynów i centrów logistycznych, z których prowadzona jest dystrybucja do placówek handlowych.

Projekt zakłada kilka złagodzeń przepisów. Handlować będzie można np. w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą czy ostatnią niedzielę stycznia. 

Przepisy nie dotyczą sklepów, w których sprzedaje właściciel, stacji paliw do 80 lub 150 mkw. w zależności od lokalizacji, niewielkich kioskach, hurtowni i sklepów z dewocjonaliami, aptekach, sklepów w hotelach, kwiaciarni czy sklepów na terenie dworców i lotnisk. Projekt nie obejmuje także serwisów internetowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA