PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrosną kary za brak ceny na towarach

  • Autor: Onet/Gazeta Podatkowa
  • 17 lip 2014 14:41

Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 9. maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, mimo sprzeciwów organizacji reprezentujących handel i usługi. Ustawa ta określa sposób informowania o cenach oferowanych towarów i usług oraz skutkach nieprzestrzegania jej uregulowań - podał za Gazetą Podatkową Onet.

REKLAMA

Uchwalona ustawa zmierza do rezygnacji z obowiązku oznaczania ceną każdej sztuki towaru czy usługi z osobna. Do tej pory sprzedawca zobowiązany jest np. oznaczać ceną towar przeznaczony do sprzedaży detalicznej, a także uwidaczniać cenę w miejscu sprzedaży towarów i świadczenia usług oraz cenę jednostkową towarów i usług.

Ustawa wprowadza zasadę, zgodnie z którą w przypadku rozbieżności bądź jakichkolwiek wątpliwości co do ceny oferowanego towaru (usługi) konsumentowi przysługuje prawo do żądania ich sprzedaży po cenie dla niego najkorzystniejszej.

Ustawa podwyższa nawet do 20 tys. zł wysokość kar pieniężnych za niewykonywanie obowiązków w zakresie oznaczania cenami. W opinii organizacji reprezentujących polski handel i usługi, wysokość kar jest nieproporcjonalnie wysoka w porównaniu do skutków braku oznaczenia ceną.

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 25. lipca 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ania_85 2015-05-05 13:49:46
    i dobrze! kary są potrezbne, bo jak można wystawiać towar bez jego ceny? www.cenabiznesu.pl/-kary-za-brak-cen

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA