PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany prawne na rynku nieruchomości. Co przyniesie przyszłość?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 25 sty 2018 14:10

Zmiany prawne na rynku nieruchomości. Co przyniesie przyszłość? Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający Kancelaria Brochocki, fot. mat. prasowe

Podsumowanie roku 2017 w branży nieruchomości komercyjnych pod kątem ważnych dla niej zmian prawnych przedstawia Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający Kancelarii Brochocki.

REKLAMA

- W minionym roku dominowały dyskusje dotyczące projektów zmian prawno-podatkowych i ich wpływu na rynek nieruchomości. Głównymi tematami były podatek galeryjny czy zakaz handlu w niedzielę. Wciąż będą to żywe dyskusje, gdyż już na początku tego roku weszły w życie duże zmiany w podatkach dochodowych. Jedna z nich wprowadza zupełnie nowy podatek, który obejmie właścicieli nieruchomości komercyjnych, tj. handlowo-usługowych i biurowych. Podatek należy odprowadzać od nieruchomości komercyjnych z tytułu własności budynku biurowego i handlowo-usługowego położonego w Polsce, którego wartość początkowa przekracza 10 mln zł. Oznacza to, że opodatkowanie będzie miało zastosowanie jedynie do dużych podatników, prowadzących działalność o znacznej skali - mówi Andrzej Brochocki. - Podatek od wymienionych w ustawie przychodów z tytułu własności ww. budynków komercyjnych wynosi 0,035 proc, podstawy opodatkowania za każdy miesiąc. Podatek może sprawić, że inwestorzy będą chcieli przenieść część kosztów na najemców. Nowy przepis prawny może szczególnie dotknąć właścicieli nieruchomości z dużą ilością pustostanów - dodaje.

- Jeśli chodzi o inne zmiany w prawie to można przypuszczać, że 2018 rok stanie pod znakiem poszukiwania sposobów na zrekompensowanie potencjalnych strat wynikających z zakazu handlu w niedzielę. Niewykluczone, że spowoduje to szybszy rozwój handlu online. Natomiast właściciele obiektów z pewnością będą szukać sposobów ograniczenia nieuniknionych strat związanych z nowym prawem, np. poprzez organizacja eventów na terenach galerii z możliwością dokonania zakupu produktu online - przewiduje Andrzej Brochocki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA