PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Związkowcy zajmą się pracą w niedziele

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2015 11:11

1 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozpocznie się trzydniowy Zjazd Uni Europa Commerce, europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu. Współorganizatorem wydarzenia jest Krajowa Sekcja Handlu NSZZ „Solidarność”.

REKLAMA

Zjazd odbywa się po raz pierwszy w Polsce. Swój przyjazd potwierdziło 150 związkowców branży handlu z całej Europy.

Podczas uroczystości otwarcia głos zabiorą m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Christy Hoffmann, zastępca sekretarza generalnego UNI Global Union i John Hannett, przewodniczący UNI Europa Handel.

2 czerwca uczestnicy zjazdu rozpoczną obrady, których zwieńczeniem ma być przyjęcie Planu Działania dla UNI Europa Commerce na lata 2015-2019.

W obradach związkowców zrzeszonych w Uni Europa Commerce uczestniczyć będą również m.in. Renata Juszkiewicz, przewodnicząca Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji i wiceprzewodnicząca EuroCommerce, organizacji zrzeszającej przedsiębiorców z branży handlowej z całej Europy, Oliver Roethig,  sekretarz regionalny UNI Europa oraz poseł do PE Paloma Lopez Bermejo.

W środę 3 czerwca, w ostatni dzień zjazdu związkowcy z całej Europy wezmą udział w solidarnościowej akcji protestacyjnej zorganizowanej pod jednym ze sklepów sieci Auchan.

Do Gdańska przyjadą przedstawiciele związków zawodowych z handlu z całej Europy. Będziemy rozmawiać o największych problemach naszej branży, czyli m. in. o niestabilnym zatrudnieniu, niskich płacach, pracy w niedzielę czy konieczności poprawy dialogu społecznego. To problemy, z którymi borykają się pracownicy handlu w całej Europie, a w szczególności w naszej części kontynentu – podkreśla Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Handlu NSZZ Solidarność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA