PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Aktywność rekrutacyjna w 2014 roku nie wzrośnie - raport PropertyTalents

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 paź 2013 16:17

Nie będzie znaczącego wzrostu zatrudnienia w sektorze nieruchomości handlowych w 2014 roku, prognozują analitycy PropertyTalents, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej podczas Shopping Center Forum w Warszawie.

REKLAMA

Podaż powierzchni handlowych w całej Polsce rośnie, tymczasem największe agencje nieruchomości nie przewidują wzrostu aktywności rekrutacyjnej w 2014 r. Jak twierdzą eksperci, w przypadku tego sektora, najważniejszym czynnikiem nie będzie aktywność deweloperska, która nadal pozostaje na wysokim poziomie, mimo niezbyt korzystnej sytuacji gospdarczej, ale wolniejsze tempo wzrostu PKB, które spowoduje spadek liczby inwestycji zagraniczych.

W 2014 roku sieci handlowe prawdopodobnie spowolnią swoją dalszą ekspansję, powinno to ograniczyć popyt i może spowodować redukcje w zespołach zajmujących się głównie ekspansją i zarządzaniem sieciami sklepów. Niektóre sieci handlowe mogą nawet wyjść z polskiego rynku, pozostawiając za sobą pustostany i znacznie więcej pracy dla działów wynajmu, które będą musiały poświęcić więcej czasu na znalezienie tych niewielu detalistów, którzy nadal są w (umiarkowanym) nastroju do ekspansji - czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków, rok 2014 ma przynieść wiele nowych okazji dla menedżerów oraz członków zespołów zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi; głównie z powodu rosnącej podaży, ale również w związku z ostatnimi transakcjami inwestycyjnymi, w tym i sprzedażą kilku portfeli nieruchomości handlowych. W przypadku niektórych centrów handlowych, nowi właściciele przeprowadzili już "optymalizację" kadry zarządzającej, a także - w niektórych przypadkach - dokonali zmiany dostawców usług property management. W sumie wydaje się, że 2014 rok będzie bardzo dynamiczny pod względem aktywności rekrutacyjnej, ale raczej stabilny pod względem wzrostu zatrudnienia w sektorze retail, ponieważ możliwe redukcje w działach zarządzania sieciami i ekspansji będą równoważone przez nowo utworzone miejsca pracy w działach zarządzania centrami handlowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA