PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

C&W: O 45 proc. wzrosła wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne

  • Autor: C&W
  • 12 maj 2011 11:35

Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2011 r. osiągnęła poziom 28,5 mld euro, co stanowi wzrost o 45 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku - wynika z raportu Cushman & Wakefield.

REKLAMA

W ujęciu kwartalnym aktywność spadła o 30,5 proc. w stosunku do ostatniego kwartału 2010 r., najlepszego od 2008 r., co jednak wynikało ze wzmożonej aktywności inwestorów będących pod presją zamknięcia transakcji jeszcze przed końcem roku - podał C&W.

- Przewidujemy, że będzie to bardzo dobry rok. Zakładamy wynik na poziomie 135 mld euro, a może nawet wyższy, jeśli rynek najmu będzie się rozwijał w tempie obserwowanym w ostatnich dwóch kwartałach - mówi Michael Rhydderch, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Europie. 

Najlepsze wyniki osiągnął sektor handlowy, który odnotował wzrost aktywności o 72 proc. w porównaniu do tego samego kwartału 2010 r. Wartość transakcji wyniosła 12,1 mld euro, co stanowi 42,5 proc. aktywności rynkowej w stosunku do zaledwie 33 proc. w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Sektor magazynowo-przemysłowy poprawił swoje wyniki, zwiększył swój udział z 8 proc. w ubiegłym roku do poziomu 12 proc., do czego przyczyniło się ożywienie na rynku produkcyjnym, co zachęciło inwestorów do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

- Wartość transakcji na polskim rynku inwestycyjnym nieruchomości komercyjnych wyniosła w pierwszym kwartale 2011 roku do ok. 618 mln euro i była nieznacznie wyższa w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na rynku dominowały finalizowane transakcje ubiegłoroczne m.in. przejęcie funduszu Europolis przez grupę finansową CA Immo oraz zakup portfela galerii handlowych funduszu Carpathian przez fundusz Pradera - Łukasz Lorencki, Konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych warszawskiego oddziału Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA