PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE: w przyszłości nawet 30 - 40 proc. korporacji będzie mieć mobilne biura

  • Autor: CBRE
  • 11 maj 2011 08:45

CBRE: w przyszłości nawet 30 - 40 proc. korporacji będzie mieć mobilne biura

W przyszłości nawet 30 - 40 proc. wielkich korporacji będzie posiadało tzw. biura mobilne, czyli miejsca pracy tworzone w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie. W związku z postępującą globalizacją wielkich firm i potrzebą mobilności pracowników, rośnie zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową - wynika z badań firmy CB Richard Ellis.

REKLAMA

Badania firmy CB Richard Ellis zostały przedstawione podczas międzynarodowego seminarium dotyczącego wpływu technologii i innowacyjności na miejsca pracy.

- Obserwujemy bardzo dużą zmianę w podejściu pracodawców do kwestii produktywności personelu, który może pracować nie tylko w tradycyjnym biurze, ale również w dowolnym miejscu, w jakim się w danej chwili znajduje, np. w domu. Obecnie cała E-generacja, czyli ludzie wychowani w dobie internetu i nowoczesnych technologii, staje się kadrą zarządzającą, podejmującą decyzje dotyczące miejsc pracy. Managerowie z E-generacji wierzą w maksymę „praca oznacza to, co robisz, a nie gdzie jesteś", i wyszukują odpowiednie narzędzia, które umożliwiają mobilność ich pracownikom - wyjaśnia Ben Munn, dyrektor Global Workplace Strategies w CB Richard Ellis.

- Nasi klienci podkreślają, że posiadanie tradycyjnego biura jest nadal bardzo ważne. To miejsce do wspólnej pracy, spotkań oraz integracji - dodał.

Według badań CBRE większa dowolność w wyborze miejsca pracy wpływa na wzrost produktywności pracowników.

- Z naszych doświadczeń i współpracy z wieloma firmami wynika, że zastosowanie prostych rozwiązań technologicznych takich jak dostępność bezprzewodowego internetu, zdalny i bezpieczny dostęp do firmowej poczty elektronicznej oraz baz danych, może znacznie wpłynąć na wzrost wydajności i satysfakcji pracowników - powiedział Ben Munn.

Ostatnie badania i statystyki pokazują, że pod koniec 2011 roku będzie ponad miliard mobilnych pracowników, co oznacza 20-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2005.

Wszystkie powyższe tematy były przedmiotem seminarium zorganizowanego przez CB Richard Ellis, które odbyło się 10 maja 2011 roku w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA