PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE: w przyszłości nawet 30 - 40 proc. korporacji będzie mieć mobilne biura

  • Autor: CBRE
  • 11 maj 2011 08:45

CBRE: w przyszłości nawet 30 - 40 proc. korporacji będzie mieć mobilne biura

W przyszłości nawet 30 - 40 proc. wielkich korporacji będzie posiadało tzw. biura mobilne, czyli miejsca pracy tworzone w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie. W związku z postępującą globalizacją wielkich firm i potrzebą mobilności pracowników, rośnie zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową - wynika z badań firmy CB Richard Ellis.

REKLAMA

Badania firmy CB Richard Ellis zostały przedstawione podczas międzynarodowego seminarium dotyczącego wpływu technologii i innowacyjności na miejsca pracy.

- Obserwujemy bardzo dużą zmianę w podejściu pracodawców do kwestii produktywności personelu, który może pracować nie tylko w tradycyjnym biurze, ale również w dowolnym miejscu, w jakim się w danej chwili znajduje, np. w domu. Obecnie cała E-generacja, czyli ludzie wychowani w dobie internetu i nowoczesnych technologii, staje się kadrą zarządzającą, podejmującą decyzje dotyczące miejsc pracy. Managerowie z E-generacji wierzą w maksymę „praca oznacza to, co robisz, a nie gdzie jesteś", i wyszukują odpowiednie narzędzia, które umożliwiają mobilność ich pracownikom - wyjaśnia Ben Munn, dyrektor Global Workplace Strategies w CB Richard Ellis.

- Nasi klienci podkreślają, że posiadanie tradycyjnego biura jest nadal bardzo ważne. To miejsce do wspólnej pracy, spotkań oraz integracji - dodał.

Według badań CBRE większa dowolność w wyborze miejsca pracy wpływa na wzrost produktywności pracowników.

- Z naszych doświadczeń i współpracy z wieloma firmami wynika, że zastosowanie prostych rozwiązań technologicznych takich jak dostępność bezprzewodowego internetu, zdalny i bezpieczny dostęp do firmowej poczty elektronicznej oraz baz danych, może znacznie wpłynąć na wzrost wydajności i satysfakcji pracowników - powiedział Ben Munn.

Ostatnie badania i statystyki pokazują, że pod koniec 2011 roku będzie ponad miliard mobilnych pracowników, co oznacza 20-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2005.

Wszystkie powyższe tematy były przedmiotem seminarium zorganizowanego przez CB Richard Ellis, które odbyło się 10 maja 2011 roku w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA